Zemin Dekorasyonu Çok Önemli Bir Detay

  • Anasayfa
  • /
  • Zemin Dekorasyonu Çok Önemli Bir Detay
PaylaşPaylaşPaylaşPaylaşPaylaşPaylaş
Zemin Dekorasyonu Çok Önemli Bir Detay

Bir evin dekorasyonunda duvarlar kadar zeminin şıklığı ve rengi de önem teşkil etmektedir. Evlerinizde bütünlüğü sağlamak adına çok farklı zemin dekorasyonu seçenekleri bulunmaktadır. Zemin dekorasyonunda evin şıklığı kadar, aydınlık ve ferah olması da önem taşımaktadır. Bu sebeple zemin dekorasyonlarında renk seçimi ve zemine uygun malzeme seçmeniz adına sizler ile kısa bir yolculuğa çıkacağız. Hazır mısınız?

Evinizin Zemini Eşyaları Ön Plana Çıkarıyor

Ev dekorasyonları kadar zemin dekorasyonu öneminden de bahsetmiştik. Mobilyalar ile uyumlu zemin tercih ettiğinizde evinizde farklı bir ambiyans ve görenlerin hayranlık duyacağı bir ortam elde edebilirsiniz. Zemin dekorasyonlarındaki çok fazla seçenek sebebi ile kafanızın karışması normaldir. Zemin tercihlerinizde, evinizin dekorasyon içindeki eşyalarınız ile uyum sağlaması evinizin havasını değiştirecek ve şık bir ambiyans katacaktır. Mobilyalarınız ahşap ağırlıktaysa, ahşap renginde parkeler tercih etmeniz mobilya ve zemin uyumu açısından fayda sağlayacaktır. Çok fazla alternatif bulunan zemin dekorasyonlarında ahşap tonlarında mermer, granit ya da fayans tercih edebilirsiniz. Peki zemin dekorasyonlarında hangi zemin tercih edilmeli bir de onu ele alalım.

Sizce Hangi Zemin Tercih Etmelisiniz?

Zemin dekorasyonlarında fayans kadar parke kullanımı da yaygındır. Ancak evin en çok kullanılan alanları olan koridor ve mutfakta fayans kullanımı sizin için daha avantajlıdır. Şöyle ki en çok pislenen ve sürekli temizlenmesi gereken alanlarda zeminin zarar görmemesi açısından fayans kullanımı tercih edilmektedir. Evin geri kalan alanları ile bütünlüğü parke ile sağlamak isterseniz kaliteli parke ürünlerini seçmenizde fayda olacağını belirtmek isteriz. Tabi ki evin ısı yalıtımını göz önünde bulunduracaksanız, parke tercih etmeniz daha doğru olacaktır. Zemin dekorasyonunda bulunduğunuz coğrafyanın iklimin de göz önünde bulundurmanız gerektiğini hatırlatmak isteriz.

Eğer evinizde ahşap yoğunluklu bir dekorasyon yaptıysanız, zemin için koyu renk parke tercih edebilirsiniz. Doku uyumunu sağladıktan sonra renk seçenekleri ile kombinleyerek şık bir hava elde edebilirsiniz. Daha klas bir hava elde etmek isterseniz granit tercih edebilirsiniz. Aydınlık bir ortam elde etmek isterseniz açık renk parkeleri tercih ederek hem aydınlık hem de ferah bir ortam elde edebilirsiniz. Geniş bir salona sahipseniz koyu renkli ahşapları tercih edebilirsiniz. Kolay temizlenen estetik epoksi ve üç boyutlu epoksi zemin kaplama ile zemin malzemesi seçenekleri arasında olan fayanslar da tercih edilebilir.

 


23 51
Size daha iyi bir hizmet deneyimi sunabilmek için çerezler kullanıyoruz. Detaylı bilgi için kişisel verilerin korunması (çerez politikası) ve gizlilik sözleşmesi hakkında açıklama metnini inceleyebilirsiniz.