Yemek Odanızı Yeniden Dekore Etmek İçin Çarpıcı Yollar

  • Anasayfa
  • /
  • Yemek Odanızı Yeniden Dekore Etmek İçin Çarpıcı Yollar
PaylaşPaylaşPaylaşPaylaşPaylaşPaylaş
Yemek Odanızı Yeniden Dekore Etmek İçin Çarpıcı Yollar

Yemek Odanızı Yeniden Dekore Etmek İçin Çarpıcı Yollar

Yemek odanızı yeniden dekore etmek için çarpıcı yollar arıyorsanız ve uzun zamandır bu ortamda hiçbir değişiklik de yapmamışsanız, eski parçaları ortamdan uzaklaştırarak başlayarak, bir uzman yardımı ile yeniden ortamı dekore etmeye başlayabilirsiniz.

Bu noktada özellikle sık kullanılmayan ve modası geçmekte olan eşyalar ile hazırlanmış olan bu odaların bir uzman yardımı ile yeniden ele alınması durumu çok daha profesyonel sonuçlar alınması konusunda yardımcı olmaktadır.

Vitrinlerden Kurtulun ve Raflara Yer Açın

Özellikle geçmişten günümüze bir kült olarak gelen vitrinler hemen hemen her evin yemek odasına yerini almaktadır.

Yemek odasında olmasa bile yemek masasının bulunduğu köşeye yakın yerlerde mutlaka yerini almakta olan vitrinler genel olarak ortama eski bir imaj veren parçalar olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu noktada, yemek odanızı yeniden dekore etmek için çarpıcı yollar arasında yer alan fikirlerden bir tanesi vitrinleri tamamen ortamda uzaklaştırmak ve yerlerine işlevsel raflar koymak olabilmektedir.

Bu durum tercih edilmezse vitrinler ve büyük dolaplar daha güzel ve uyumlu olacak şekilde yeniden dekore edilebilir ve kullanılmaya devam edilebilir.

Klasik Renklerden Canlı Renklere

Yemek odanızı yeniden dekore etmek için çarpıcı yollar arıyorsanız, işe tüm odanın havasını değiştirecek olan duvar boyası ile başlamak oldukça akıllı bir tutum olacaktır.

Klasik renklerden uzaklaşarak ortama daha hoş ve hareketli bir hava katacak olan renklere yönelmek durumu, ortamı renklendireceği gibi, sıkıcı ve boğucu bir hava oluşması durumunun da önüne geçecektir.

Bu noktada özellikle canlı pembeler, somon renkleri, yeşiller ya da maviler tercih edilebilir ve akabinde mobilya düzenlemesi de buna göre yapılarak sade ancak hareketli bir atmosfer yaratılabilir.

Tamamlayıcı Parçalar ile Hareketlendirme

Hemen hemen her evin her odası için geçerli olan tamamlayıcı parçalar yemek odaları konusunda da önemli bir yere sahiptir. Özellikle yemek odanızı yeniden dekore etmek için çarpıcı yollar arıyorsanız, klasik vazolardan ya da aynalardan ziyade, renkli tablolar, kontrast renkli biblolar ya da çiçek dokunuşları tercih edebilirsiniz.

Büyük ve yer kaplayan çiçeklerdense, ilginç tasarımlı saksılara sahip olan daha neşeli çiçekler tercih edilmesi ya da tek renk dekore edilmiş bir odanın içerisinde yer alan çarpıcı, örneğin kırmızı renge sahip biblolar ile yemek odalarınıza hareket katabilirsiniz.

 


23 51
Size daha iyi bir hizmet deneyimi sunabilmek için çerezler kullanıyoruz. Detaylı bilgi için kişisel verilerin korunması (çerez politikası) ve gizlilik sözleşmesi hakkında açıklama metnini inceleyebilirsiniz.