Sunroom Dekorasyon Fikirleri

  • Anasayfa
  • /
  • Sunroom Dekorasyon Fikirleri
PaylaşPaylaşPaylaşPaylaşPaylaşPaylaş
Sunroom Dekorasyon Fikirleri

Sunroom Dekorasyon Fikirleri

Sunroom dekorasyon fikirleri arasında genel olarak yer alan ve odaların olabildiğince çok ışık görmesini amaçlayan pek çok stil yer almakla birlikte, bu durumda en çok, hangi odayı bu şekilde düzenlemek istediğiniz ve odanın aydınlanma kapasitesinin bu duruma yeterli olup olmadığı durumları gündeme gelmektedir.

Bir odanın bu şekilde dizayn edilebilmesi için en önce gereken özellik odada bolca pencere olması ve odanın ışık almasıdır. Akabinde düzenlemelerin bir uzman yardımı ile yapılması çok daha profesyonel sonuçlar alınması konusunda yardımcı olacaktır.

Pencereden Gelen Güzellik

Pek çok bina günümüzde artık Fransız cam mantığı ile boydan boya pencereler ile güneş alacak şekilde inşa edilmektedir. Bu durum genel olarak sunroom dekorasyon fikirleri konusunda, tercihe edecek olan hemen hemen herkesin kolaylıkla fikir üretebilmesi konusunda yardımcı olmaktadır.

Bu dekorasyon temasında amaç aydınlık bir ortamda bir köşe oluşturmak olduğundan dolayı perde, mobilya ve en önemlisi köşe seçimi oldukça önemli olmaktadır.

Mümkünse birkaç Fransız camın bir arada bulunduğu ve bolca ışık alan köşeler, evin hangi odası olduğu çok fark etmeksizin tercih edilebilmektedir.

Aydınlık Mobilya Dokunuşları

Ortama aydınlık bir hava katılabilmesi konusunda her daim mobilyalar önem taşımaktadır. Sunroom dekorasyon fikirleri konusunda da mümkün olduğunca açık tonlardaki mobilyaların tercih edilmesi önem taşımaktadır.

Bu noktada, açık tonlarda bej, krem ya da kırık beyaz mobilyaların tercih edilmesi ortamı daha aydınlık gösterecek olmakla birlikte bu mobilyaların çok büyük olmaması gereklidir.

Bu durumun yanı sıra, bu köşeyi rahat kullanabilmek için bir orta masa ya da sehpa tercih edilmesi ve koltuk yanlarına mutlaka işlevsel bir sehpa konulması oldukça önemlidir.

Çiçeklerle Gelen Güzellik

Sunroom dekorasyon fikirleri konusunda mobilyalardan sonra gündeme gelen en büyük tamamlayıcı parçalar olarak perdeler, halı ve elbette bu ortamı bahçe havasına büründürebilmek adına çiçekler gelmektedir.

Özellikle tavandan sarkabilen ya da uzun ayakları olan saksıların tercih edilmesi durumu, ortama tam bir bahçe havası katabilirken, sade tercih edilmiş mobilyalar için renkli çiçekler ve geniş yeşil yapraklı bitkiler oldukça hoş bir hava oluşturacaktır.

Akabinde küçük bir halı ve ince, zarif tüller ile ortam tamamlanabilir.

 

 


23 51
Size daha iyi bir hizmet deneyimi sunabilmek için çerezler kullanıyoruz. Detaylı bilgi için kişisel verilerin korunması (çerez politikası) ve gizlilik sözleşmesi hakkında açıklama metnini inceleyebilirsiniz.