Şöminenizi Giydirmenin Yolları

  • Anasayfa
  • /
  • Şöminenizi Giydirmenin Yolları
PaylaşPaylaşPaylaşPaylaşPaylaşPaylaş
Şöminenizi Giydirmenin Yolları

Şöminenizi Giydirmenin Yolları

Şöminenizi giydirmenin yolları arasında pek çok farklı ve güncel fikir bulunmakla birlikte, genellikle hem ev içinde hem de evlerin dış cephe süs olan balkon ve teraslarda yerini alan ve evlere genel olarak harika bir atmosfer kazandıran şömineler için çok farklı tasarımlar ile giydirme seçenekleri bulunmaktadır.

Klasik taş görüntüsünden sıkılanlar ya da bu görünüme biraz değişiklik katmak isteyenlerin ise, fikirlerini bir uzman ile paylaşmaları ve mutlaka bir uzman görüşü almaları oldukça önemli olmaktadır zira şömineler hem ev içinde hem de balkonlarda ve teraslarda kendilerine ait bir köşesi olan, özel parçalardır.

Klasik Taş Görünümünü Renklendirin

Pek çok şömine özellikle binaların inşası sırasında planlara eklendiği için genel olarak bina ile uyumlu olacak şekilde tasarlanmaktadır ancak bunun yanı sıra, ev içlerine daha sonradan eklenen şömineler de bulunmaktadır.

Bu durum, şöminenizi giydirmenin yolları konusunda farklı alternatiflere yönelmenize neden olabilmekle birlikte özellikle ev içlerinde var olan şömineler için uzmanlarda fikir almanızda hatta tasarımı bir uzman ile birlikte yapmanızda büyük fayda vardır.

Bunun yanı sıra, klasik taş görünümünde kalmasını istediğiniz şöminenize renk vermek istiyorsanız, tuğla rengi yerine uyumlu ya da kontrast renkler tercih edebilirsiniz. Özellikle salon ya da yemek odasında bulunan şömineler için, oda rengine göre turuncu, hardal rengi, somon rengi ya da uyumlu ve karma renkler ile düzenlemeler yapılması durumu şöminelerin çok daha otantik ve sıra dışı görünmesine yardımcı olmaktadır.

Siyahın Asaleti ile Tanışın

Şöminenizi giydirmenin yolları arasında yer alan ve muhtemelen pek çok kişi için en asil seçenek olarak gündeme gelecek olan siyah tonlar, ortamlarda farklılık yaratmak amacı ile sıklıkla tercih edilmektedir.

Bunun yanı sıra yalnızca siyah tuğlalar değil, odaların renk tonlarına göre tuğla aralarında oda rengine uygun boyamalar ile şömineleri giydirmek hem uyumlu hem de özgün bir görünüm yakalamanıza yardımcı olacaktır.

Dışarı Şartlarına Uygun Bir Şıklık

Balkon ya da teraslarda yer alan şömineler için farklılık arayanların seçenekleri arasında ise, şöminenizi giydirmenin yolları olarak daha çok ahşap görünümlü ve dış cephe uyumlu giydirme seçenekleri gündeme gelmektedir.

Şık, farklı ve özgün bir tasarım isteyenlerin bir uzman yardımı ile bu seçeneğe yönelmeleri de şöminelerin oldukça özgün görünmesi konusunda yardımcı olacaktır.

 


23 51
Size daha iyi bir hizmet deneyimi sunabilmek için çerezler kullanıyoruz. Detaylı bilgi için kişisel verilerin korunması (çerez politikası) ve gizlilik sözleşmesi hakkında açıklama metnini inceleyebilirsiniz.