Sizce Ev Dekorasyonunda Tek Renk Mi, Çift Renk Mi?

  • Anasayfa
  • /
  • Sizce Ev Dekorasyonunda Tek Renk Mi, Çift Renk Mi?
PaylaşPaylaşPaylaşPaylaşPaylaşPaylaş
Sizce Ev Dekorasyonunda Tek Renk Mi, Çift Renk Mi?

Renklerin olağanüstü bir gücü vardır. Evinizin duvarlarındaki boya ve dekorasyonu insanlara farklı duygular, hisler çağrıştırabilir. Ofisler, logolar hatta karnınızı doyurmak için gittiğiniz fastfood zincirleri renklerin duygularına göre tasarlanmıştır. Tek renk ev dekorasyonlarıda son zamanların yeni akımlarından bir tanesi, yaşadıkları ortamı modern, minimal ve sade bir görünüm almasını isteyen insanlar tek renktercih ediyorlar. İç mimarlar tek renk dekorasyonları en ferah, en aydınlık ve en rahatlatıcı odaları hazırlamak için kullanıyorlar. Evin her köşesini mutfak, banyo, yatak odası ayırt etmeden tek renk dekorasyonla daha şık evler ortaya çıkarıyorlar. Çift renk boya kullanılan evlere gelirsek, renk uyumları devreye giriyor. Ortamın ne kadar ferah ve geniş olacağına karar veren artık renkler oluyor. Örneğin; Modern alanlar için gri ve beyaz, karizmatik bir görünüm için siyah ve gri renkler kullanılabilir. Evinizi kendi renkli kişiliğinize göre tasarlamanızaimkantanıyan çift renk dekorlar, günümüz evlerinde sıklıkla kullanılıyor.

Tek Renk Sizce de Sıkıcı Değil Mi?

Tek renk kullanımı evinize ne kadar modern görünüm katsa da bazı iç mimarlar çoğu zaman insanların boya ve dekorları çift renk tercih ettiklerini söylüyorlar. Bunun nedeni ise insanların zamanla evlerinde tek rengin sıkıcı hale gelebilecek olmasını düşünmeleri. Bir yandan doğru söylüyor olabilirler. Çünkü tek renk size uzun süre aynı hissi veremeyebilir. Sadelik zamanla canınızı sıkabilir. Buna çözüm olarak da evinizde farklı renklerin gücünü kullanabilirsiniz.

Odaları, Mutfağı, Salonu Farklı Renklere Boyamak

Boya seçimi evinizin size nasıl hissettirmesini istediğinize göre, kişisel zevklerinize göre yapılabilir. Tüm odalarınızda farklı tasarımlar kullanarak her odada farklı hislere kapılabilirsiniz. Bu tarz tasarımların bazıları uyumlu renkler kullanıldığında evinize çok farklı bir hava katar. Renkli kişiliğinizi evinize kolaylıkla yansıtabilmenizi sağlar.  Salonunuzda size sakinlik verebilecek; mavi, açık yeşil tonlar ve doğal renkler. Yatak odanızda size huzur verebilecek yeşil, açık mavi ve morun açık tonları. Çocuk odasında enerjiyi temsil eden kırmızı ve turuncu.  Mutfakta iştah açıcı özelliği ile kırmızı. Banyoda bütün renklerin açık tonları. Giriş için ise heyecan duygusunu uyandırabilecek koyu renkler kullanılabilir.

 


23 51
Size daha iyi bir hizmet deneyimi sunabilmek için çerezler kullanıyoruz. Detaylı bilgi için kişisel verilerin korunması (çerez politikası) ve gizlilik sözleşmesi hakkında açıklama metnini inceleyebilirsiniz.