Şık Modern Mutfak Fikirleri

  • Anasayfa
  • /
  • Şık Modern Mutfak Fikirleri
PaylaşPaylaşPaylaşPaylaşPaylaşPaylaş
Şık Modern Mutfak Fikirleri

Şık Modern Mutfak Fikirleri

Şık modern mutfak fikrileri içiresinde birbirinden farklı pek çok model bulunmakla birlikte, tasarım fikirleriniz konusunda pek çok bloggerdan ya da iç mimardan ya da tasarımcıdan da yardım alabilirsiniz.

Bu durumun yanı sıra, güncel mutfak fikirleri arasında genellikle bulunmakta olan klasik, vintage ancak modern tasarımlar sizlerin hayal gücü ile birleşmekte ve özellikle bir uzmandan yardım alınması durumunda ortaya oldukça kaliteli sonuçlar çıkmaktadır.

Bu gibi güzel sonuçların alınabilmesi ve işlemlerin profesyonel bir şekilde ilerleyebilmesi açısından yardım alınması şart olmaktadır.

Mutfaklarda Toprak Tonları ve Emaye Şıklığı

Mutfaklarınızı hareketlendirirken aynı zamanda klasik ve renkli bir görüntü elde etmek istiyorsanız, bu amaç ile kullanabileceğiniz pek çok farklı ürün ve seçenek fikir olarak sizleri beklemektedir.

Şık modern mutfak fikirleri denildiğinde günümüzde genel olarak akla geometrik şekilli halılar, tekno görünüm havası oluşturan tamamlayıcı parçalar gelse de eski parçalar ile de mutfaklara çok şık dokunuşlar yapmak mümkün olmaktadır.

Bunun en güzel örneklerinden bir tanesi olan emaye eşyalar, mutfaklarda küçük bir saksı, peçetelik, baharatlık ya da belki yaratıcılığınıza bağlı olarak saat şeklinde bile yerini alabilirken, mutfağınız duvar rengi de bu tasarım konusunda oldukça büyük önem taşımaktadır.

Işık ve Renk Uyumu

Özellikle karanlık ve küçük, ışık almayan mutfaklar için daha açık renklerde duvar boyaları, daha portatif ve küçük mutfak dolapları ve daha ışıltılı eşya seçimleri yapılması mutfakları hem daha aydınlık göstermektedir hem de hoş bir hava katmaktadır.

Bu noktada şık modern mutfak fikirleri konusunda gündeme gelen renklerden biri toprak renk tonları olmakla birlikte, özellikle güzel ışık alan mutfaklarda grimsi renk tonları da oldukça modern bir hava yaratabilirken, daha küçük mutfaklarda açık şeftali ya da açık somon rengi tonları da oldukça aydınlık bir hava oluşturacaktır.

Eşyalar ve Tamamlayıcı Parçalar

Renk kombinasyonu konusunda her zaman en önemli işlev mutfak içerisinde kullanılacak olan eşyalar olmaktadır.

Günümüzde küçük mutfaklar için özel olarak tasarlanmış pek çok eşya modeli bulunmakla birlikte, duvara monte edilebilen ve katlanır özellikteki masalar rahatlıkla tercih edilebilmektedir ancak daha büyük bir mutfağınız varsa şık modern mutfak fikirleri arasında kalabalık sandalye içerikli masaların kullanımı dan yer almaktadır.

 


23 51
Size daha iyi bir hizmet deneyimi sunabilmek için çerezler kullanıyoruz. Detaylı bilgi için kişisel verilerin korunması (çerez politikası) ve gizlilik sözleşmesi hakkında açıklama metnini inceleyebilirsiniz.