Şık Bebek Odası Fikirleri Yetişkinler Daha Çok Sevecek

  • Anasayfa
  • /
  • Şık Bebek Odası Fikirleri Yetişkinler Daha Çok Sevecek
PaylaşPaylaşPaylaşPaylaşPaylaşPaylaş
Şık Bebek Odası Fikirleri Yetişkinler Daha Çok Sevecek

Şık Bebek Odası Fikirleri Yetişkinler Daha Çok Sevecek

Şık bebek odası fikirleri özellikle yeni anne baba olmaya aday olan çiftlerin en çok aklını kurcalayan durumlardan bir tanesi olarak karşımıza çıkmaktadır.

Günümüz binalarının minimal tasarımları, odaların rahatlıkla dekore edilmesine imkân tanımadığından dolayı anne babalar dekorasyon konusunda zorlanmaktadırlar. Bu noktada oda boyası, eşya ve tamamlayıcı parça seçimi konusunda bir uzmandan yardım alınması durumu daha profesyonel bir sonuca ulaşmak konusunda oldukça yardımcı olacaktır.

Küçücük Odalar ve Minimal Şık Eşyalar

Özellikle bebek beşiklerinin ne kadar büyük oldukları ve küçük odalarda ne kadar yer kapladıkları herkes tarafından bilinen bir durum olmakla birlikte, şık bebek odası fikirleri arasında yer alan ve genel olarak fikirlerin temelini oluşturan bir durum olarak, uzun vadeli kullanılabilir beşikler gündeme gelmektedir.

Özellikle odaların camlı olması durumunda, beşiklerin herhangi bir duvara dayanması durumu ortaya çıkmaktadır. Bu noktada, bebeklerin giysi dolabının da tam karşı duvara dayanması oldukça yararlı olmaktadır.

Bunun yanı sıra, beşiklerin aynı zamanda karyola olarak kullanılabilmesi ve boş çekmeceye sahip olması durumu odanın genişlemesi konusunda çok faydalı olmaktadır.

Renkler Konusunda Yaratıcı Olmak

Bilindiği üzere pek çok bebek odası erkek bebekler için mavi kız bebekler için beyaz ya da pembe renklerde dekore edilmekte ve duvarlar da bu şekilde boyanmaktadır.

Ancak şık bebek odası fikirleri kapsamında, odaları çok daha farklı renklere boyamak mümkündür. Bu noktada odalar için çok daha neon ve canlı renkler tercih edilebileceği gibi, mobilya renklerinde sadelikten yana olunabilmektedir.

Turuncu, sarı, mint renkler artık günümüzde bebek odası renkleri arasında yer almakla birlikte, erguvan, lila ya da dumanlı mavi de tercih edilebilir renkler arasında yer almaktadır.

Mobilya Tercihleri ve Tamamlayıcı Parçalar

Pek çok bebek odası modelinde özellikle anneler kendileri için odalarda bir köşe olmasını istemektedir.

Bu noktada şık bebek odası fikirleri arasında yer alabilecek olan en iyi tasarımlardan bir tanesi, doğru mobilya tercihleri ile genişletilmiş bir odanın pencere kenarında anneler için ayrılmış bir adet sallanan sandalye olarak gündeme gelmektedir.

 


23 51
Size daha iyi bir hizmet deneyimi sunabilmek için çerezler kullanıyoruz. Detaylı bilgi için kişisel verilerin korunması (çerez politikası) ve gizlilik sözleşmesi hakkında açıklama metnini inceleyebilirsiniz.