Seveceğiniz Banyo Tasarım Fikirler

  • Anasayfa
  • /
  • Seveceğiniz Banyo Tasarım Fikirler
PaylaşPaylaşPaylaşPaylaşPaylaşPaylaş
Seveceğiniz Banyo Tasarım Fikirler

Seveceğiniz Banyo Tasarım Fikirler

Seveceğiniz banyo tasarım fikirleri arasında yer alan pek çok güncel tasarım olmakla birlikte, özellikle küçük banyolar için de gündeme gelen küvet konusu hemen herkesin dikkatini çekmektedir.

Banyonun ev içerisindeki konumu, ışık ve hava alma durumu gibi pek çok etken tasarımın yapılabilmesi konusunda oldukça etkili olmaktadır. Tüm bunlar göz önüne alındığında fikirlerinizin en profesyonel şekilde hayata geçebilmesi amacı ile bir uzmandan yardım alınması durumu oldukça akla yatkın bir seçenek olarak gündeme gelmektedir.

Tek Bir Derzol Dokunuşu ile Banyoya Işıltı Katın

Seveceğiniz banyo tasarım fikirleri arasında yer alan ve belki de tasarımın son aşamasını oluşturan derzoller, günümüzde hemen hemen her yere ışıltı ve farklı bir dokunuş katmak amacı ile tercih edilmektedir.

Bu durum göz önüne alındığında, seçilen fayansların rengi ya da desenler ile kontrast renge sahip bir derzol uygulaması yapılması banyonun temiz görüntüsüne bir ışıltı da ekleyecek ve hem modern hem sıra dışı bir hava oluşması konusuna yardım edecektir.

Bu amaç ile kontrast renkli derzoller tercih edilebileceği gibi, simli ya da neon renkli olanları da tercih edilebilmektedir.

Fayanslar ve Banyo Alanı

Banyolarda genel olarak en büyük alanı kaplayan kısmın fayanslara ait olduğu bilinmekle birlikte, banyonun kendine özgü görünebilmesi amacı ile fayansların doğru seçilmesi oldukça büyük önem taşımaktadır.

Bu noktada klasikten uzaklaşılarak daha cesur seçimler yapılması da yine banyonun aydınlanma durumuna bağlı olarak gündeme gelmektedir. İyi aydınlanan bir banyoda koyu renkli fayansalar tercih edilmesi genel olarak kontrast bir görüntü ile seveceğiniz banyo fikirleri arasına girecek ve şıklığın yakalanmasına yardımcı olacaktır.

Tamamlayıcı Parçalar

Duş perdeleri, aynalar ve banyo dolapları, köşe rafları derken pek çok tamamlayıcı parça banyolarda da karşımıza çıkmaktadır. Özellikle seveceğiniz banyo fikirleri arasında yer alan fikirlerin tamamlanması ve daha profesyonel olarak ortaya çıkması konusunda bu eşyaların oldukça önemli bir yeri vardır.

Banyo renkleri ile uyumlu bir dolap, perde ya da aydınlatma aparatı, banyonuzda hem modern hem de özgün bir hava kazanılması konusunda oldukça yardımcı olacaktır.

 


23 51
Size daha iyi bir hizmet deneyimi sunabilmek için çerezler kullanıyoruz. Detaylı bilgi için kişisel verilerin korunması (çerez politikası) ve gizlilik sözleşmesi hakkında açıklama metnini inceleyebilirsiniz.