Rüya Gibi Yatak Odası Fikirleri

  • Anasayfa
  • /
  • Rüya Gibi Yatak Odası Fikirleri
PaylaşPaylaşPaylaşPaylaşPaylaşPaylaş
Rüya Gibi Yatak Odası Fikirleri

Rüya Gibi Yatak Odası Fikirleri

Rüya gibi yatak odası fikirleri özellikle yeni evlenmiş pek çok çiftin hayalleri arasında olmakla birlikte, bu özel alanı daha da özel kılmak için güncel olarak pek çok fikir bulunmaktadır.

Pek çok kişinin aklından geçen ancak uygulamaya cesaret edilemeyen renk olan kırmızı ya da vişne rengi ile yatak odalarında harikalar yaratmak mümkün olmaktadır.

Tek Kırmızı Duvar ile Farklı Tasarımlar

Hemen hemen her evli çift en az bir kez olsun yatak odasını kırmızıya boyamayı düşünmüş ancak odanın yeteri kadar aydınlık olmayacağını düşünerek bundan vazgeçmiştir.

Bununla beraber rüya gibi yatak odası fikirleri kapsamında çiftlerin bu fikrini kısmen de olsa yerine getirebilecek bir durum yer almaktadır. Yatak başını dayadığınız duvarı ya da şifonyerin arkasında kalan tek duvarı vişne rengi ya da canlı bir kırmızıya boyayabilir, odanın geri kalan duvarlarını da buna uygun bir renk ile hareketlendirebilirsiniz.

Bu duruma uygun olarak mobilya rengi tercih etmek isterseniz ise ceviz tonları gayet uygun olacaktır.

Ahşap Görünümlü Tamamlayıcı Eşyalar

Rüya gibi yatak odası fikirleri kapsamında yer alan fikirlerden bir diğeri de ahşap ya da ceviz görünümlü mobilyalar olarak karşımıza çıkmaktadır.

Bu kapsamda yatak başlarına bir sıra LED ışık yerleştirilmesi ve klasik ceviz mobilyanın hareketlendirilmesi durumu söz konusu olabilmektedir. Ayrıca, genel olarak yatağın iki yanında bulunan komodinlerin üzerine de halatlar ile hareketlendirilmiş avizeler yerleştirebilir ya da boş şarap şişelerini bu işlev için kullanabilirsiniz.

Bunun yanı sıra uygun çerçeveler ile odanızın dekorasyonunu tamamlayabilir, fon perdeler ve tek bir güneşlik ile pencerelerinizi de atmosfere uydurabilirsiniz.

Halılar ve Aydınlatma

Tamamlayıcı eşyalar arasında yer alan ve özellikle önem taşıyan parçalardan olan halılar ve avizeler özellikle rüya gibi yatak odası fikirleri konusunda ciddi bir tamamlayıcı olarak karşımıza çıkmaktadır.

Açık renkli post görünümlü ya da tüylü bir halı, tek parça bir yolluk ya da otantik bir kilim ile, klasik bir avizeden yardım alınarak odanın atmosferinin tamamlanması çok kolay olabilmektedir. Bu noktada büyük sarı ışıklı ampullere uyumlu avizelerin tercih edilmesi daha doğru olabilmektedir. 

 


23 51
Size daha iyi bir hizmet deneyimi sunabilmek için çerezler kullanıyoruz. Detaylı bilgi için kişisel verilerin korunması (çerez politikası) ve gizlilik sözleşmesi hakkında açıklama metnini inceleyebilirsiniz.