Mobilyada Simetrik Yapının Önemi

  • Anasayfa
  • /
  • Mobilyada Simetrik Yapının Önemi
PaylaşPaylaşPaylaşPaylaşPaylaşPaylaş
Mobilyada Simetrik Yapının Önemi

Mobilyada Simetrik Yapının Önemi

Mobilyada simetrik yapının önemi hemen hemen herkes tarafından bilinen bir konu olmakla birlikte, özellikle biçimsiz inşa yapısına sahip evler için bu konu çok daha büyük bir önem arz etmektedir.

Bilindiği üzere, çok kolonlu, ters ya da küçük evler için doğru mobilya seçimi oldukça önemlidir. Yalnızca renk değil, model ve boyut olarak da mobilyaların simetrik olması, özellikle biçimsiz evlerin doğru dekore edilmesi konusunda büyük önem taşımaktadır.

İki Kolon Arası Bir Berjer

Özellikle kolonlardan zengin salonlar için mobilyada simetrik yapının önemi sıklıkla gündeme gelen bir konu olarak bilinmektedir.

Bu noktada, iki kolon arasında belirli bir mesafe varsa ve bu mesafe araya bir berjer girmesine yetecek ölçüde ise, bu iki kolon arasına bir berjer yerleştirilerek kolonların görüntüsü daha hoş bir detaya dönüştürülebilir.

Uzun LED ışıklar ile ya da dekoratif raflar ile süslenebilecek olan kolonlar ve arasında yer alan berjer sayesinde, evin bu kısmı, kendinize ayırdığınız bir köşe olarak iş görebilir ve ister örgü ister okuma köşesi olarak rahatlıkla kullanılabilir.

Dar Duvarların Önüne L Koltuklar Tercih Edin

Özellikle salon duvarlarınız dar, küçük ancak orta alan genişse, mobilyada simetrik yapının önemi bir kez daha gündeme gelmektedir.

Bu orantısız görünümün kapatılabilmesi amacı ile L koltuk takımları tercih edebilir, ortada boş kalan alan çok büyükse, buraya, aynı zamanda masa olarak da kullanılabilen orta sehpa yerleştirebilirsiniz.

Bu sayede yerden tasarruf edecek olmanızın yanı sıra, orantısız boşlukları daha rahat kapatabilirsiniz.

Dar Mutfaklar için Katlanan Masalar Kullanın

Dar uzun ya da küçük bir kare şeklinde bir mutfağınız varsa ancak ısrarla masa koymak istiyorsanız, bu noktada karşımıza çıkacak olan durum yine mobilyada simetrik yapının önemi olmaktadır.

Simetrik yapılı mobilyaların yalnızca birbirleri ile değil kullanılacakları ortam ile de uyumlu olmaları gerekmektedir. Bu noktada mutfaklar için duvara kolaylıkla monte edilebilen ve gerektiğinde katlanabilen masaların tercih edilmesi ve akabinde benzer sandalyeler kullanılması oldukça doğru ve yerinde bir tercih olarak karşımıza çıkacaktır.

Masanın üst kısmı için dekoratif raf kullanabilir, böylece hem mutfağınızı güzelleştirebilir hem de kendinize yerden tasarruf sağlayabilirsiniz.

 


23 51
Size daha iyi bir hizmet deneyimi sunabilmek için çerezler kullanıyoruz. Detaylı bilgi için kişisel verilerin korunması (çerez politikası) ve gizlilik sözleşmesi hakkında açıklama metnini inceleyebilirsiniz.