Küçük Yatak Odası Modelleri Dekorasyon Fikirleri

  • Anasayfa
  • /
  • Küçük Yatak Odası Modelleri Dekorasyon Fikirleri
PaylaşPaylaşPaylaşPaylaşPaylaşPaylaş
Küçük Yatak Odası Modelleri Dekorasyon Fikirleri

Küçük Yatak Odası Modelleri Dekorasyon Fikirleri

Küçük yatak odası modelleri dekorasyon fikirleri arasında yer alan ve hemen hemen herkesin tercih ettiği fikirlerin dışında yer alan pek çok seçenek bulunmakta ve daha özgün tasarımlar isteyenlerin beğenisine sunulmaktadır.

Bu noktada, özellikle günümüzde küçük inşa edilen kutu tarzı evlerin yatak odası dekorasyonları gündeme gelmekte ve akabinde minimal eşyaların kullanımı söz konusu olmaktadır.

Yatak Odalarında Minimal Şıklık

Öncelikle yatak odalarının boyutları önemli olmakla birlikte, küçük yatak odalarından gereksiz olan her eşyanın çıkarılması durumu gündeme gelmektedir.

Küçük yatak odası modelleri dekorasyon fikirleri arasında yer alan ve genel olarak eşya seçimini kapsayan fikirlerden biri olarak, kocaman geniş ve aynalı şifonyerler yerine geçen uzun boylu dar ancak çok çekmeceli modellerin tercih edilmesi durumu ön sıralarda yer almaktadır.

Bunlar genel olarak kolon önlerine göre yapılmakla birlikte, ayna ihtiyacı için dolaplar aynalı tercih edilebilir ya da farklı bir kolonun önüne konulmak üzere dar uzun boy aynaları tercih edilebilir.

Aydınlatma ile Gelen Ferahlık

Minimal tasarlanmış olan yatak odaları genel olarak eşyaların yerlerinin değiştirilmesine imkân tanımamaktadır. Bu noktada, gereksiz her eşyanın dekorasyon alanında atılması durumu gündeme gelmektedir.

Küçük yatak odası modelleri dekorasyon fikirleri arasında yer alan diğer bir seçenek ise, yatak yanlarının vazgeçilmezi olan komodinlerin dekorasyon planından çıkarılmasını kapsamaktadır. Bunun yerine çekmece sayısı çok olan uzun şifonyerler tercih edilebilir, aydınlatma aracı olarak yatak başı LED ışıklar ile kaplanabilir.

Sabitlenebilir ve ayarlanabilir lambalar da bu noktada tercih edilebilecek aydınlatma aparatları arasında yer almaktadır.

Boya Tercihi

Genel olarak doğru seçilen boyaların odaları ne kadar geniş ve ferah gösterebildiği bilinmekte olan bir durumdur.

Bu noktada, küçük yatak odası modelleri dekorasyon fikirleri arasında yer alan ve odanın geniş görünmesini saplamayı amaçlayan bir seçenek olan açık renk boyalar gündeme gelmektedir.

Kırık beyaz, pudra, açık somon ya da açık sarı gibi sıcak ama aynı zamanda ortama ferah bir hava veren tonları tercih edilmesi odaları geniş göstermekle birlikte daha ferah bir ortam yaratılması konusunda da yardımcı olmaktadır.

 


23 51
Size daha iyi bir hizmet deneyimi sunabilmek için çerezler kullanıyoruz. Detaylı bilgi için kişisel verilerin korunması (çerez politikası) ve gizlilik sözleşmesi hakkında açıklama metnini inceleyebilirsiniz.