Kitaplıklarınız için Benzersiz Tasarım Fikirleri

  • Anasayfa
  • /
  • Kitaplıklarınız için Benzersiz Tasarım Fikirleri
PaylaşPaylaşPaylaşPaylaşPaylaşPaylaş
Kitaplıklarınız için Benzersiz Tasarım Fikirleri

Kitaplıklarınız için Benzersiz Tasarım Fikirleri

Kitaplıklarınız için benzersiz tasarım fikirleri, özellikle odanın tüm dekorasyonunu tek bir parça ile anlatmak ve parlatmak ya da odayı tek bir parça ile göze çarpar hale getirmek isteyenler için önemli konulardan bir tanesi olarak karşımıza çıkmaktadır.

Kitaplıklar, hemen hemen her amaçla kullanılabilen eşyalar olduğundan dolayı dekorasyonlarının hem bu duruma hem de içinde bulundukları odaya göre yapılması gerekmektedir.

Kitaplıklar Işık Saçsın

Özellikle klasik uzun ve raflı kitaplıkları hareketlendirmek ve farklı bir atmosfere kavuşturmak artık oldukça kolay olarak karşımıza çıkmaktadır.

Bu durumda, kitaplıklarınız için benzersiz tasarım fikirleri arasında, klasik kitaplıkları şerit LED lambalar ile aydınlatmak durumu gelmektedir. Şerit LED lambalar tek renk seçenekli olabildiği gibi çok renkli olarak da kolaylıkla bulunabildiğinden, bu aksesuarın kitaplıkta kullanılması oldukça farklı hoş bir görünüm yaratılmasında yardımcı olacaktır.

Bunun yanı sıra, farklı eşyalar ile LED lambaları birleştirerek aydınlatma araçları yaratılması da mümkün olmaktadır. Örneğin şerit ledlerin bir şişe ya da kavanoz içerisine konularak raflardan birine konulması bile kitaplığa farklı bir hava katacaktır.

Dekupaj ve Boyama

Kitaplıklarınız için benzersiz tasarım fikirleri arasında yer alan muhtemelen en klasiklerden bir tanesi olan boyama, boyanın rengi sayesinde tamamen bambaşka bir kitaplık yaratılması konusunda yeni bir fikir olarak karşımıza çıkmaktadır.

Odanın rengi ile tamamen kontrast bir renge sahip bir boya ile kitaplığın yeniden boyanması ve dekupaj olarak da bilinen baskı kağıtları yardımı ile farklı şekillerde baskılar ile hareketlendirilmesi sayesinde çok farklı tasarımlar elde etmek mümkün olmaktadır.

Tül Perdeden Gelen Şıklık

Muhtemelen kitaplıklarınız için benzersiz tasarım fikirleri arasında yer alan ve özgün tasarım olan perde kullanımı seçeneği, pek çok kişinin oldukça hoşuna gidecek bir tasarım olarak gündeme gelmektedir.

Birkaç çivi ve eski tül perdeler ile kitaplıklara farklı bir hava katma oldukça kolaydır. Bunun için, mümkünse sarı renkli küçük çiviler ve iyi durumda olan tül perdeler kullanabilirsiniz. Tül perdeleri korniş kısmından kitaplığın tepe iç kısmına çivileyerek ve akabinde iki yandan kurdele ile bağlayarak tamamen yaratıcı ve farklı bir tasarım ile odanızı hareketlendirebilirsiniz.

 


23 51
Size daha iyi bir hizmet deneyimi sunabilmek için çerezler kullanıyoruz. Detaylı bilgi için kişisel verilerin korunması (çerez politikası) ve gizlilik sözleşmesi hakkında açıklama metnini inceleyebilirsiniz.