İlham Verici Oturma Odası Fikirleri

  • Anasayfa
  • /
  • İlham Verici Oturma Odası Fikirleri
PaylaşPaylaşPaylaşPaylaşPaylaşPaylaş
İlham Verici Oturma Odası Fikirleri

İlham Verici Oturma Odası Fikirleri

İlham verici oturma odası fikirleri arasında güncel olarak pek çok seçenek bulunmakla birlikte, özellikle özgün, yaratıcı ve sıra dışı bir tasarım ile ilgileniyorsanız, bir uzmandan yardım almanız yerinde bir karar olacaktır.

Her odanın dekorasyonu konusunda oldukça büyük bir önem sahip olan konum ve aydınlanma oturma odaları için de geçerli olmakla birlikte, özellikle bu iki unsur göz önünde bulundurularak yapılan tasarımlar çok daha profesyonel sonuçlar vermektedir.

Tek Renk Koltuklara Veda Edin

Oturma odaları söz konusu olduğunda genel olarak algılanan ve standart haline gelmiş olan tek renk mobilya algısından kurutularak daha güncel seçeneklere yönelmek, ilham verici oturma odası fikirleri arasında başı çeken seçeneklerden bir tanesi olarak gündeme gelmektedir.

Bu noktada, 3 kişilik koltukların ya da berjerlerin farklı renklerde olması ancak aynı zamanda odanın boyası ve tasarımı ile de uyum içerisinde olması durumu çok farklı, şık ve zarif sonuçlar alınması konusunda oldukça yardımcı olmaktadır.

Tamamen kontrast renklere sahip koltukların tercih edilmesi ve koltukların modellerinin klasikten uzak tercih edilmesi hem cesur hem de özgün bir oda görüntüsü oluşturacaktır.

Klasik Duvar Boyaları Algısı

Özellikle hemen hemen her oturma odasında karşılaştığımız şampanya ya da kum beji renklerinden uzak durarak yapılan bir boya tercihi, ilham verici oturma odası fikirleri arasında sıyrılmakta ve kendini ön plana çıkarmaktadır.

Bu noktada, odanın en derece aydınlık olduğuna bağlı olarak koyu renkler de tercih edilebilmektedir. Füme ya da is grisi renkleri hemen hemen her rengi kaldırır yapıda olduğundan, bu noktada mobilya renklerinin tercihi konusunda da daha cesur davranabilir ve gerçekten özgün tasarımlar yaratabilirsiniz.

Aydınlatma Aparatları

Özellikle klasik avize ve abajurlar günümüzde halen sıklıkla tercih edilmekte ve modern tasarımlı odalara klasik bir hava katmak konusunda tercih edilmektedir.

Ancak ilham verici oturma odası fikirleri arasında yer alan, klasik ve modern tarzı birleştirme işlemleri arasında genel olarak mobilya modeli ile klasik tarzın yakalanması ve tamamlayıcı parçalar ile bu tarza modernlik katılması durumu kendini daha fazla ön plana çıkarmaktadır.

Bu noktada halat detaylı ya da geometrik tasarımlı avizeler tercih edebilirsiniz.

 


23 51
Size daha iyi bir hizmet deneyimi sunabilmek için çerezler kullanıyoruz. Detaylı bilgi için kişisel verilerin korunması (çerez politikası) ve gizlilik sözleşmesi hakkında açıklama metnini inceleyebilirsiniz.