Gri Koltuklara Hangi Renk Perde Gider?

  • Anasayfa
  • /
  • Gri Koltuklara Hangi Renk Perde Gider?
PaylaşPaylaşPaylaşPaylaşPaylaşPaylaş
Gri Koltuklara Hangi Renk Perde Gider?

Gri koltuklara hangi renk perde gider sorusu kullanıcılar tarafından tarayıcılarda en çok aratılan dekorasyon fikirleri arasında yer alıyor. Son yıllarda oldukça yüksek talep alan gri koltuklar hem evin derinliğini artırıyor hem de evin estetik dizaynı için göze hoş gelen bir tarz oluşturuyor. Öncelikle gri koltuklarınız varsa perde renginizi de bu koltukların grinin tonlarına göre farklı renk tonlarından uyumlu olanları seçmeniz sizin için daha iyi sonuçlar üretebilir. Bunun yanı sıra gün ışığını yoğun alan evlerde gri koltuklarınızı tamamlamak için koyu renk tercihinde bulunabilirsiniz. Tam tersi gün ışığını çok almayan bir ev için ise açık renkte perde seçiminde bulunmak sizin için daha iyi bir sonuç üretecektir.

 

Gri Koltuklara Hangi Duvar Rengini Önerirsiniz?

 Gri koltuklara ise mekânın derinliğini daha fazla artırmak için grinin koyu tonları kullanılabilir. Aynı zamanda mavi ve yeşil tonları da 2020 yılının trendleri arasında yer almaktadır. Koltukta kullanılacak yastık ve duvar renginin benzerliği ile oturduğunuz yere estetik katabilirsiniz. Aynı zamanda daha bohem bir dekorasyon istiyorsanız da beyaz duvar rengi de tercih edilmekte, aksesuarlarla bütünlük sağlanabilmektedir. İç mimar tavsiyesi almanız da daha profesyonel bir dekorasyon yapmanıza yardımcı olabilir.

 

Gri koltuklara ise mekanın derinliğini daha fazla artırmak için grinin koyu tonları kullanılabilir. Son zamanların trendleri arasında tek duvar boyama da yer almaktadır.  Mavi, yeşil ve tarçın tonları da trendler arasındadır. Koltukta kullanılacak yastık ile duvar renginin benzerliği oturduğunuz yere estetik bir görünüm katabilir. Canlı çiçeklerle de bu dekora destek sağlayabilirsiniz. Aynı zamanda daha bohem bir dekorasyon istiyorsanız da beyaz duvar rengi de tercih edebilirsiniz. Kullanacağınız bohem aksesuarlarla da bütünlük sağlayarak gri koltuklarınızı ön planda tutabilirsiniz.

 

Zemin Rengini Seçerken Eşyaları Baz alabilirsiniz

Zemin rengini seçerken gri koltuklarla birlikte açık renk bir parke tercih ederseniz mekânı olduğundan daha geniş gösterebilirsiniz. Eğer koyu renk tercih edecekseniz de duvar renginizin daha açık olmasına dikkat edebilirsiniz. Trendlere baktığımızda da en çok tercih edilen tarzın ahşap ve açık renkler olduğunu görebilirsiniz. Fakat bu kişinin zevkine göre tabii ki de değişiklik gösterebilir. Bu noktada profesyonel bir iç mimar hizmeti alırsanız çok daha etkili sonuçlar elde edebilirsiniz.

 


23 51
Size daha iyi bir hizmet deneyimi sunabilmek için çerezler kullanıyoruz. Detaylı bilgi için kişisel verilerin korunması (çerez politikası) ve gizlilik sözleşmesi hakkında açıklama metnini inceleyebilirsiniz.