Evinizdeki Her Oda İçin En İyi Bitki Seçimleri

  • Anasayfa
  • /
  • Evinizdeki Her Oda İçin En İyi Bitki Seçimleri
PaylaşPaylaşPaylaşPaylaşPaylaşPaylaş
Evinizdeki Her Oda İçin En İyi Bitki Seçimleri

Evinizdeki Her Oda İçin En İyi Bitki Seçimleri

Evinizdeki her oda için en iyi bitki seçimleri yapılması sayesinde, odaların havasını değiştirmek mümkün olduğu gibi, bu küçük canlıların varlığı ile ortamda tamamen farklı bir hava yaratmak oldukça kolaydır.

Özellikle oturma odaları için tercih edilmesi mümkün olan küçük ve saksılı bitkiler pek çok evde karşımıza çıkmaktadır. Bunun yanında, büyük, yeşil yapraklı ve yer kaplayan bitkiler yerine renkli çiçeklere sahip ve daha küçük boyutlara sahip olan bitkilerin özellikle oturma odalarında tercih edilmesi çok daha hoş ve sade, zarif bir görüntü oluşmasına yardımcı olmaktadır.

Bu noktada saksı seçimi önemli olmakla birlikte, klasik saksılar yerine duvar askısı olan saksıların tercih edilmesi daha otantik bir görüntü yakalanmasına yardımcı olmaktadır.

Mutfak ve Balkonlarda Sera Etkisi

Özellikle vaktinin çoğunu mutfakta geçiren ve bu ortamda, etrafına baktıkça içi açılsın isteyen pek çok kişi için, oldukça hoş bitkiler yardımı ile sera etkisi yaratmak mümkün olmaktadır.

Evinizdeki her oda için en iyi bitki seçimleri konusunda, özellikle mutfaklar ve apartmanların bahçesi olarak işlev gören balkonlarda rahatlıkla sera etkisi oluşabilmesi için biraz büyük, bol çiçekli ve bol yapraklı bitkiler tercih edilebilmektedir.

Bu noktada mutfaklar için özellikle fesleğen gibi, aynı zamanda yemekler için de kullanılabilen bitkiler harika bir alternatif oluşturmaktadır.

Yemek ve Yatak Odaları

Genel olarak evlerin yemek odalarına görmeye alışkın olduğumuz büyük ve yeşil yapraklı bitkilerin aksine, yemek odalarına farklı ve otantik bir hava katmak için sarmaşıklar rahatlıkla tercih edilebilir.

Özellikle evinizdeki her oda için en iyi bitki seçimleri konusunda, yemek odalarında sarmaşık tercih edilmesi konusu son zamanlarda gündeme gelmektedir.

Bunun yanı sıra, özellikle hiçbir yatak odası içerisinde bitki bulundurulmamasına özen gösterilmelidir. Bitkiler her ne kadar ev ortamlarında her oda için tamamlayıcı parça olarak işlev görseler de gündüzleri fotosentez ile beslenen bu canlılar geceleri tıpkı bizler gibi solunum yapmaktadır.

Bu durum özellikle yatak odalarında hava kalitesini düşürdüğünden, bu ortamlarda, toz yapmayacağından emin olunması halinde sentetik ve yapay bitkiler kullanılması çok daha sağlıklı olmaktadır.

 


23 51
Size daha iyi bir hizmet deneyimi sunabilmek için çerezler kullanıyoruz. Detaylı bilgi için kişisel verilerin korunması (çerez politikası) ve gizlilik sözleşmesi hakkında açıklama metnini inceleyebilirsiniz.