10 Harika Tasarlanmış Sizleri Etkileyecek Bahçe Dekorasyonları

  • Anasayfa
  • /
  • 10 Harika Tasarlanmış Sizleri Etkileyecek Bahçe Dekorasyonları
PaylaşPaylaşPaylaşPaylaşPaylaşPaylaş
10 Harika Tasarlanmış Sizleri Etkileyecek Bahçe Dekorasyonları

10 Harika Sizleri Etkileyecek Bahçe Dekorasyonları

Evinizin bahçesi küçük bile olsa uygun bir dekorasyon ile vazgeçilmez yaşam alanlarından birine dönüşebilir. Modern ya da vintage gibi tercih edebileceğiniz stiller sayesinde zevkinize uygun tasarım yaptırabilirsiniz. Bahçenizi hangi mevsimleri aralığında kullanacağınıza karar vererek hangi döşemeleri ve taşları kullanabileceğinizi netleştirmiş olursunuz. Bunlar bahçe dekorasyonunda en önemli parçalardandır. İhtiyaçlarınızı belirleyerek hangi dekor aksesuarlarını kullanacağınıza karar verebilirsiniz. Yazın kullanılacak bir bahçe şemsiyesi ya da salıncak konforunuzu artıracak; görünümüyle sizleri memnun edecektir.

Bahçenize Mutlaka Mangal Yakabileceğiniz Alan Yaratın

Bahçeler serin yaz akşamlarının buluşmak için en uygun adreslerindendir. Kolay yıkanabilen mangal alanları sayesinde istediğiniz kadar misafiri kolaylıkla ağırlayabilirsiniz. Akşam davetlerinizde mangal yapmak sizin için bir gelenek haline gelebilir. Doğru seçimler ve alan kullanımı sayesinde mangal partiniz görsel bir şölene dönüşebilir. Örneğin dikey veya yatay mangal alanı seçimleri ile bahçenizin büyüklüğüne göre yer tasarrufu sağlayabilmek mümkündür. Mangal alanı için tuğla, beton, karma gibi birçok seçenek bulunmaktadır. Bu sayede klasik bir görünümden uzaklaşarak dekorasyon alanında fark yaratabilirsiniz. Ayrıca barbekü keyfinizin tadını rahatça çıkarabileceğiniz alan tasarımları sayesinde en uygun yemek masası ve sandalyeleri seçebilirsiniz. Bu noktada alacağınız uzman tavsiyesi sayesinde her barbekü partiniz güzel bir anıya dönüşecektir.

 

Çiçeklerle Bahçenizi Süsleyin

Bahçeyi bahçe yapan detaylardan biri de çiçeklerdir. İyi bir peyzaj tasarımı sayesinde bahçeniz hayalinizdeki görünüme bir adım daha yaklaşacaktır. Bu sebepten bahçenizi çiçek, oturma ve mangal alanı gibi kısımlara bölerek işe başlayabilirsiniz. Bu bölümlerin arasında duracak yürüme yolları bahçenize daha düzenli bir görünüm verecektir. Bahçenizdeki en iyi dekorasyon için Bir başka konu ise çiçek seçimleridir. Sulama ve diğer bakım işleri daha iyi görünmelerine yardımcı olacaktır. Fakat bundan önce hangi mevsimlerde kullanılacağı belirlenerek uygun çiçek seçimi yapılmalıdır. Doğal taşlar kullanılarak yapılacak peyzaj tasarımı çiçeklerinizin daha hoş görünmesinde sizlere yardımcı olabilir. Çiçeklerin bahçenizde en uygun şekilde yer almaları ve şıklık katmaları için saksılar kullanabilirsiniz. Eşyalarınıza ve zevkinize uyacak farklı dekoratif bahçe saksıları ideal şekilde dizayn edilerek renk renk çiçeklerinizi başarıyla sergileyecektir.

 

 


23 51
Size daha iyi bir hizmet deneyimi sunabilmek için çerezler kullanıyoruz. Detaylı bilgi için kişisel verilerin korunması (çerez politikası) ve gizlilik sözleşmesi hakkında açıklama metnini inceleyebilirsiniz.