Yenidoğan Bebek Odası Tasarımı

  • Anasayfa
  • /
  • Yenidoğan Bebek Odası Tasarımı
PaylaşPaylaşPaylaşPaylaşPaylaşPaylaş
Yenidoğan Bebek Odası Tasarımı

YENİDOĞAN BEBEK ODASI TASARIMI

Muhtemelen, yenidoğan bebeğiniz eve gelir gelmez kendi odasından önce ilk aşamada sizin odanızda uyumaya başlayacaktır. Bebeklerin ebeveyn odalarında uyumaları, sadece bebek için en güvenli yer olarak düşünülemez bu aynı zamanda ebeveyn-çocuk bağını kurmak için en ideal yoldur. Bunun haricinde gece geç saatlerde yapılan tüm beslenmeler için yakın olması da elverişlidir. Ancak bir noktada, alanınızı geri kazanmak isteyeceksiniz. Bu bizi asıl soruya getiriyor: Bebeği ne zaman kendi odasına taşıyacaksınız? Burada uzmanlar, çocuğunuzun büyük anahtara ne zaman hazır olduğunu ve bebeği yatağa geçirmenin ipuçlarını nasıl öğreneceğini açıklar. Yenidoğan bebek odası tasarımı için yazımızı okuyun.

NEDEN YENİDOĞAN BEBEK ODASI?

Amerikan Pediatri Akademisi, bebeklerin yaşamlarının minimum ilk altı ayında (mümkünse ilk 1 sene) ebeveynlerinin odasında ve aynı yatakta kalmalarının SIDS sebebiyle ölüm riskini yüzde 50'ye kadar azalttığını söylüyor. Tam olarak neden oda paylaşımının SIDS olasılığını önemli ölçüde azalttığı hâlâ net değil, ancak odada başka insanlara sahip olmanın bebeği daha hafif uykuya soktuğu ve muhtemelen daha düşük bir risk oluşturduğu düşünülüyor. Bebeğin annenin ulaşabileceği bir yerde tutulması, kendi başına SIDS riskini yüzde 70 oranında azalttığı gösterilen emzirmeyi kolaylaştırır.

Bebeğinizi ilk 12 ay boyunca yatak odanızda tutmak da bağınızı güçlendirmeye yardımcı olabilir. “Ebeveyn-çocuk ilişkisi, çocuğun odanızda mümkün olduğunca uzun süre uyumasını sağlayarak büyük ölçüde artırılmıştır” diyor Kaliforniya'daki Providence Saint John Sağlık Merkezi'nde çocuk doktoru olan S. Daniel Ganjian. Bebek, rahim dışındaki yaşama uyum sağladığı için orada olacağına güvenebileceğini öğrenir, açıklar ve nefes almanın sesleriyle rahatlar.

Bununla birlikte, bir yıl uzun bir süredir ve daha önce bebeği ondan önce kendi odasına taşımaya hazırsanız bu anlaşılabilir bir durumdur. Baltimore'daki Mercy Tıp Merkezinde bir çocuk doktoru olan Ashanti Woods diyor ki “Her bebek farklı ve bazen çocuk doktorları ailedeki herkes için neyin iyi olduğunu göz önünde bulundurmayı öneriyor ”.

YENİDOĞAN BEBEK ODASI KİME YAPTIRILIR?

Yenidoğan bebek odası mimarlık alanında uzman, bu konuda odanızı tasarlarken bebeğinizin sağlığı için en iyi uzman görüşlerine başvuracak olan Move Mimarlık tarafından yaptırabilirsiniz. En iyi tasarımı birlikte tasarlayalım, hemen bugün iletişime geçin Move İç Mimarlık size bu konuda en iyi projelerini sunsun.

 


23 51
Size daha iyi bir hizmet deneyimi sunabilmek için çerezler kullanıyoruz. Detaylı bilgi için kişisel verilerin korunması (çerez politikası) ve gizlilik sözleşmesi hakkında açıklama metnini inceleyebilirsiniz.