Yeni Trend Limon Rengi!

PaylaşPaylaşPaylaşPaylaşPaylaşPaylaş
Yeni Trend Limon Rengi!

 

Yeni Trend Limon Rengi!

Başarılı bir dizayn için renk tercihleri oldukça mühim. Ayrıca renkler, pazarlama ve satış konusunda alımı attırıyor. Son zamanlarda dükkanlarda kullanılan trend renklerden biri bu nedenle limon sarısı. Zindelik ve ferahlık yaratmasının dışında dikkat çekmesi, satın alma ihtiyacı yaratması adına kullanılan bir renk.

iç mimarlık dekorasyon hizmetlerinde giyim mağazaları, kozmetik dükkanlar gibi birtakım iş yerlerinin iç ve dış tasarımları yapılır. Renk çarkındaki benzer tonlar ( sarı-yeşil, sarı-turuncu )tasarımlarda akıcılık sağladığı için tercih edilir.

Tasarımda Renklerin Gücü

Renkleri kullanırken psikoloji üzerine etkisi analiz edilmeli.  Kişisel zevklere göre seçilen renkler farklı algılamalara neden olabileceği için doğru olmayabilir. iç mimarlık ve çevre tasarımı konusunda renklerin gücüne önem veren Move Mimarlık iş yerinizi en iyi şekilde tanıtmanız adına size destek olacaktır.

Yeşil renk, tüm kültürlerde doğayı çağrıştırır. Ayrıca sağlığı ifade eder. Genellikle dinlenmek için uğranılan tesislerde bu nedenle yeşil kullanılır. Mavi gelecek ve gökyüzünü simgeler. Tatminkar ve güvenlilik mavinin çağrıştırdığı anlamdır. Bankalarda ve ticari olarak görev yapan işletmelerde tercih edilir. Gücü ve şıklığı ifade eden siyah renk pahalı markalar tarafından kullanılır.

Sarı renk ise dinamizm ve gençliği temsil ediyor. Bu nedenle vitrinlerde genellikle sarı renk tercih edilir. Çünkü sarı renk, satın alımı arttırıyor. Dikkat çekerek vitrinlere göz atmanızı sağlıyor. Kozmetik alanında hizmet veren mağazalarda sıklıkla limon sarısı kullanılır.

Sarı Ailesi İle Tasarımlar Daha Canlı

Renk çarkında sarı, yeşil ve turuncu sarı ailesi olarak geçer. Sarının ticaret ve pazarlama alanındaki gücü tasarımlarda kendini gösterir. Renk geçişlerinin başarılı bir şekilde yapılması adına sarı ailesi kullanılır. Canlı, gösterişli ve albenisi yüksek dış mekan tasarımları ile müşteri gücünde artış yakalanır. Üstelik bu rengin son modaya uygun olması dekorasyon ve tasarımlarda cazibesini destekliyor. iç mimarlık ofisleri iş yeri ve ofis tasarımlarının yanı sıra mağaza tasarımlarında da hizmet vermekte. Uzman kadrodan profesyonel hizmet almak isterseniz movemimarlik.com adresine erişim sağlayarak iletişime geçebilirsiniz.

 


23 51
Size daha iyi bir hizmet deneyimi sunabilmek için çerezler kullanıyoruz. Detaylı bilgi için kişisel verilerin korunması (çerez politikası) ve gizlilik sözleşmesi hakkında açıklama metnini inceleyebilirsiniz.