Yemek Odası Duvar Dekoru Fikirleri

  • Anasayfa
  • /
  • Yemek Odası Duvar Dekoru Fikirleri
PaylaşPaylaşPaylaşPaylaşPaylaşPaylaş
Yemek Odası Duvar Dekoru Fikirleri

Yemek Odası Duvar Dekoru Fikirleri; Kuzu Effect İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı olarak yemek odası tasarımları ve düver dekorları konusunda yenilikçi ve modern fikirleri ile birlikte çalışmalarını sürdürmektedir. İnsanların birçoğu için yemek odası, güzel ve keyifli zamanlarının büyük bir kısmını geçirdiği çok önemli bir alan olarak kullanılmaktadır. Yemek odaları misafirlerin davet edildiği, özel günlerin kutlandığı ya da huzurlu ve mutlu aile yemeklerinin zevkinin çıkartılarak güzel anıların biriktirildiği bir yerdir.

Tasarım konusundaki en önemli noktalardan bir tanesi, yemek odası için uygun bir alanın seçilmesidir. Masa, sandalyeler, bütün aydınlatma elemanları, konsollar ve büfeler yerleştirirken alan kullanımı en önemli noktalardan bir tanesidir. Her insanın kişisel zevklerinin de birbirleri içinde farklılık gösterebileceği de unutulmaması gereken diğer bir konudur. Kişinin kendi tarzına en uygun gördüğü yemek odası, o kişi için en iyi yemek odası olmaktadır. 

Yemek Odasında Renk Seçimi

Yemek odalarında renk seçimi, yemek odası kadar önemli olabilmektedir. Takımınıza ve alanın genel yapısına göre en akılcı, huzur verici ve şık renk seçimleri yapılmalıdır. Kuzu Effect İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı olarak yemek odalarında renk seçimleri konusunda oldukça hassas bir şekilde çalışıyoruz. Doğru renk seçimlerinin yemek odaları için çok önemli bir iskelet olduğu düşüncesini benimsiyor ve buna göre çalışmalarımızı sürdürüyoruz.

En mükemmel şekilde tasarlanmış yemek odalarında, başarılı renk kontrastları ön plana çıkmaktadır. Minimal ya da modern yemek odaları tasarımları için genellikle beyaz ve krem tonlarında duvar renkleri tercih edilmektedir. Ancak açık renkler kullanılmışsa steril görünmek gibi bir riski de olmaktadır. Bu riski ortadan kaldırmak için canlı renklerle yapılan çiçek aranjmanları ve dekorasyonları kullanılabilir. Yemek yemek sakin ve huzurlu bir zevk olduğu için çok çarpıcı renkler de göz yorabilir. Tasarımı iyi yapılmış ve detaylandırılmış bir yemek odası siz ve misafirlerinize keyifli ve huzurlu zamanlar yaşatacaktır.

Yemek Odası İçin Ufak Tüyolar

Kuzu Effect İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı olarak yemek odaları tasarımlarında nelere dikkat etmeliyiz konusunda ufak tüyolar verecek olursak; Şık yemek takımlarınız, porselenleriniz ve servis takımlarınız cam bir büfede sergilenebilir. Uygun renkte perdeler ve tablolarla bu sergiye ayrı bir şıklık katabilirsiniz. Duvar kâğıdı da doğru renkler seçildiğinde ortama çok ayrı ve şık bir hava katabilmektedir. Yemek masası örtüsü ve dizilim şekli çeşitleri ile çok farklı kombinasyonlarla çok değişik havalar katmanız ve renklendirmeniz mümkündür.

Kuzu Effect İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı olarak yemek odasında tarz seçimi bizim için çok önemli bir yerde olmaktadır. Tarz kişiden kişiye çok büyük farklılıklar gösterebileceği için kişinin kendisi için doğru tarzı belirlemesine yardımcı olabilmek oldukça önemlidir.

Yemek odası tasarımına başlarken en temel sorularla ilerlemeliyiz.  Odayı kimin kullanacağı, odanın genişliği ve kullanım alanları en başta belirlenmesi ve planlanması gereken konulardır. Mesela, yemek odası küçükse açılıp kapanabilir bir masa tercih edilebilir ya da kenarlara ekstra raflar konularak alan kullanımı arttırılabilir. İhtiyaçlara göre en akılcı ve faydalı çözümleri belirlemek oldukça önemlidir.

 


23 51
Size daha iyi bir hizmet deneyimi sunabilmek için çerezler kullanıyoruz. Detaylı bilgi için kişisel verilerin korunması (çerez politikası) ve gizlilik sözleşmesi hakkında açıklama metnini inceleyebilirsiniz.