Yaz İçin Balkon Dekorasyonu

  • Anasayfa
  • /
  • Yaz İçin Balkon Dekorasyonu
PaylaşPaylaşPaylaşPaylaşPaylaşPaylaş
Yaz İçin Balkon Dekorasyonu

Yaz İçin Balkon Dekorasyonu

Yaz için balkon dekorasyonu önerilerini sizler için derledik. Evimizin dekorasyonu kadar, balkonların dekorasyonu da önemlidir. Özellikle yaz aylarının büyük çoğunluğunu balkonlarda geçiririz. Balkon dekorasyonu evin dekorasyonunu da tamamlar. Yaz için balkon dekorasyonu yaparken, balkonun büyüklüğü ve şeklinin yanı sıra kişisel zevk ya da dokunuşlarınızı ön plana çıkarmanız önemlidir. Balkonunuzun duvar rengini seçerken canlı renkler tercih edebilirsiniz. Renkler arasında seçim yaparken zevkinizi ve yılın renk trendlerini de göz önünde bulundurmalısınız. Alanınıza ve duvar renginize uyumlu mobilya seçimi yapmanız balkon dekorasyonunda önemlidir. Balkonunuzu çiçeklendirebilir, kişisel zevkinizi yansıtan aksesuar ve objeler kullanabilirsiniz. Balkon aydınlatmasına da özen göstermeniz gerekir, ne de olsa balkonların keyfi yaz akşamlarında çıkar. Tavandan sarkan bir avize ile aydınlatma sağlayabilir bazı akşamlar ise aydınlatmanızı minik kokulu mumlarla sağlayabilirsiniz. Eğer balkonunuz kapalı ise balkonunuzda perde kullanabilirsiniz.

Ahşap Mobilya Seçin

Balkonlarda pozitif enerji ve rahatlık sağlamak istiyorsanız balkonunuzun boyutu ve büyüklüğüne bağlı olarak ahşap mobilya seçin. Ahşap mobilyalar balkonda kullanıma uygun mobilyalardır. Denize bakan bir balkona sahipseniz yuvarlak ahşap masa tercih edebilirsiniz. Büyük bir balkonunuz varsa balkon duvarlarınıza uyumlu rahat kanepe ve koltuklar almanız da balkon dekorasyonunuza şıklık ve rahatlık katacaktır. Balkon dekorasyonu ve detaylarında balkon duvarları ile mobilyaların da uyumlu olması gerekir. Yaz aylarında balkonlar en çok kullanılan yaşam alanlarıdır. Vaktimizin büyük çoğunluğu burada geçirdiğimizi düşünerek balkonunuza karşılıklı iki berjer ve bir orta sehpa koymanız balkon dekorasyonunuzu tamamlar. 

Yeşil Alan Oluşturun

Balkonunuz yeterince büyükse yeşil bir alan oluşturmak size ve misafirlerinize pozitif bir hava katacaktır. Bu nedenle yeşil alan oluşturun.  Balkonunuzda tatil keyfi yaşamak istiyorsanız, balkonunuza çiçekler yerleştirerek yeşil alanlar oluşturabilir eğer balkonunuzun şekli ve büyüklüğü uygun ise yerlere çim halı da serebilirsiniz. Balkonunuza çiçekler koymanın yanında minik minderli şezlonglar koyabilirsiniz. Çiçek seçiminde yeşil yapraklı çiçekler tercih edebileceğiniz gibi, rengârenk çiçekleri de balkon dekorasyonunuzda kullanabilirsiniz. Balkon dekorasyonu ve detaylarında bu noktalara dikkat ederek farklı tasarım ve aksesuarlar kullanabilirsiniz. Çok şık ve modern bir balkon dekorasyonuna sahip olmak istiyorsanız profesyonel destek almayı düşünebilirsiniz.

 


23 51
Size daha iyi bir hizmet deneyimi sunabilmek için çerezler kullanıyoruz. Detaylı bilgi için kişisel verilerin korunması (çerez politikası) ve gizlilik sözleşmesi hakkında açıklama metnini inceleyebilirsiniz.