Yatak Odasında Mavi ve Yeşilin Uyumu

  • Anasayfa
  • /
  • Yatak Odasında Mavi ve Yeşilin Uyumu
PaylaşPaylaşPaylaşPaylaşPaylaşPaylaş
Yatak Odasında Mavi ve Yeşilin Uyumu

Yatak Odasında Mavi ve Yeşilin Uyumu

Yatak odasında mavi ve yeşilin uyumu hakkında sizler için değerlendirme de bulunacağız. Renkler sanıldığından çok daha güçlü bir pozisyona sahiptir. İç mimarlık ofisleri renkleri en doğru şekilde kullanmanıza yardımcı olacak çözümler sunabilir. Gökyüzünün sonsuzluğu ve denizin güzelliğini evinizde kullanmak huzur verici bir alternatif olabilir. Doğanın renklerini tercih etmek evde çok daha pozitif bir atmosfer yakalamaya yardımcı olmaktadır. Müşterilerimiz mavi rengi iç mimarlık ofisimiz ile irtibata geçerek en doğru ve huzur verici şekilde nasıl kullanabileceklerini öğrenebilirler. Bununla birlikte mavinin güzelliğinden faydalanabilmek için hangi tonlarla birlikte tercih edileceği büyük önem taşımaktadır. Mavi genellikle beyaz ile uyum içerisinde olması ve alanı daha büyük göstermesi sebebi ile sıklıkla tercih edilmektedir. Fakat yeşil ile uyumu oldukça çarpıcı olmaktadır. Doğanın kucağında hissettiren yeşil ve mavi renkleri en klasik stillerden modern tasarımlara dek ahenk içerisinde kullanılmaktadır.

Country Tarzda Mavi ve Yeşil Tonlarının Uyumu

1900’lü yılların Amerika, Fransa ve İngiltere’sinin taşra dekorasyon stili olarak da tanımlanan country dekorasyon sol yıllarda oldukça revaçta olan stillerden birisi. Çiçek ve kareli desenlerin ön planda olduğu bu tasarımlarda genellikle biraz daha kalın yapıda perdeler tercih ediliyor. İç mimarlık ofisimiz vintage esintili bu stili en doğru ışık ve renk kullanımı ile sunmaktadır. Koyu renklerde tasarımların pek görülmediği bu tarzda kuşkusuz mavi en çok kullanılan renklerdendir. İlhamını doğanın renklerinden alan bu tarz enerji veren doğal renkler ile bütünleşmiştir. Yeşil de bu tonlardan birisi olup bir arada tercih edildiği çok sayıda örnek bulunur. Genellikle açık renk koltukların kullanıldığı bu stilde yeşil ve mavi aksesuar ve perdeler için oldukça fazla tercih edilmektedir.

Ahşap Mobilyalarda Mavi ve Yeşil Farkı

Mavi ve yeşil barındırdığı birbirinden özel renkler ile hem oturma odası hem de misafirlerinizi ağırladığınız salonlarınız için ideal mobilyalar sunuyor. Parlak tonlarda üretilen mavi veya yeşil renkte ahşap mobilyalar şıklığı ile ön plana çıkıyor. Koyu yeşil ve tonları ise oturma odalarında fark yaratan tasarımlarda tercih ediliyor. İç mimarlık ofisimiz aracılığı ile tercih edeceğiniz bej, fildişi gibi renkler ile kolayca harmanlanarak elde edilen bu renkte dekoratif görünümler yaşam alanlarında fark yaratıyor.

 


23 51
Size daha iyi bir hizmet deneyimi sunabilmek için çerezler kullanıyoruz. Detaylı bilgi için kişisel verilerin korunması (çerez politikası) ve gizlilik sözleşmesi hakkında açıklama metnini inceleyebilirsiniz.