Yatak Odası Duvar Dekorasyonu

  • Anasayfa
  • /
  • Yatak Odası Duvar Dekorasyonu
PaylaşPaylaşPaylaşPaylaşPaylaşPaylaş
Yatak Odası Duvar Dekorasyonu

Yatak Odası Duvar Dekorasyonu

Yatak odası duvar dekorasyonu dekore etmesi en kolay ve zevkli olan alanlardan biridir. Bir mekan dekore edilirken dikkat edilmesi gereken hususlar vardır. Bu huşuların en başında konfor gelmektedir. Çünkü insan bir yer ne kadar şık ve gösterişli olursa olsun ne kadar rağbet görürse görsün konfor alanını bozduğu an mekandan uzaklaşma arzusuna girmektedir. Yatak odası günün en az dörtte birinin geçirildiği ve insanın en çok rahat etmesi gereken alanların başında gelmektedir. Yatak odası tasarımı yaparken odanın ambiyansına uygun mobilyalar tercih edilmeli ve aklı yoracak kadar kalabalıktan kaçınılmalıdır. Yatak odası hem dinlenilen hem de oldukça sık kullanılan bir alan olduğundan eşya kalabalığı ve gösterişinden kaçınılmalıdır.

Yatak Arkası Duvar Resmi

Yatak odası tasarımı yapılacak alan belirlendikten sonra odanın şeklini ve şıklığını tamamlayacak duvar resimleriyle tasarım adeta bütünleşmelidir. Şehrin ortasında ve betonların arasında geçirilen hemen hemen her günün sonunda birçok insanın dinlenme ve özel alanı olan yatak odası, yeşilliklerin olduğu ve doğa hayatını anımsatan duvar resimleriyle dekore edilirse insana şehirden uzaklaşma hissiyatı aşılayacağından doğa ve hayvan resimleriyle süslenen duvar resimleri tercih edilebilir. Eğer sade bir yatak odası dizaynı düşünülüyorsa düz renlerden oluşan duvar resimleri tercih edilebilir. Yatak odası tasarımında kullanılan duvar resminin odayla ve odada kullanılan eşyalarla olan uyumu göz önüne alınmalıdır.

Özel Tasarım Yatak Başı

Yatak odası tasarımı yapılırken en çok dikkat edilen nokta odanın duvar resimleriyle ve eşyalarla olan uyumudur. Artık insanlarda kendilerine özel el yapımı ve en sağlam ürünler kullanmak yaygın durumdadır. Bu tercih edilen eşyalardan biri de özel tasarım yatak başlarıdır. Kullanışsız ve eski oyma başlıkların kullanımı azalmıştır. Son zamanlarda eski motiflerin kullanıldığı ve ihtişamlı başlıklar rağbet görmektedir. Eğer özel tasarım yatak başı düşünülüyorsa boyutunun yatağa uygun olması ve kullanışlı olmasına dikkat edilmelidir. Yatak başı tasarımlarında yatağa uygun olmasına bakılması gerektiği kadar duvar resimlerine ve odada kullanılacak eşyalarla olan uyumu da göz önüne alınmalıdır. Yine odanın büyüklüğüne göre çok büyük olmaması odayı ve yatağı daha zarif ve şık gösterecektir.

 


23 51
Size daha iyi bir hizmet deneyimi sunabilmek için çerezler kullanıyoruz. Detaylı bilgi için kişisel verilerin korunması (çerez politikası) ve gizlilik sözleşmesi hakkında açıklama metnini inceleyebilirsiniz.