Yatak Odaları İçin Dekorasyon Tüyoları

  • Anasayfa
  • /
  • Yatak Odaları İçin Dekorasyon Tüyoları
PaylaşPaylaşPaylaşPaylaşPaylaşPaylaş
Yatak Odaları İçin Dekorasyon Tüyoları

Yatak Odaları İçin Dekorasyon Tüyoları;  iç mimarlık hizmetinden yararlanırken en önem verilmesi gereken alanlardan biri de hiç şüphesiz yatak odalarıdır. Ömrümüzün yaklaşık üçte birini geçirdiğimiz, gün boyu yaşanan yorgunluğun ve stresin ardından dinlendiğimiz yer olan yatak odalarının pratik kullanımı da önemlidir ancak dinlenme mekânı olması bakımından tasarım daha ön plana çıkmaktadır.

Sadece yatak odalarında değil, dinlenme amaçlı kullandığımız tüm alanlarda fazla eşya göz yoracak ve dikkat dağıtacaktır. Bunun yerine fazla eşyalardan kurtulmak, birden fazla eşyayı odak olarak tutmak yerine sadece bir eşyayı ön plana çıkarmak daha faydalı olacaktır. Aynı anda öne çıkarılan yatak, gardırop, avize ya da yatak başlığı gibi birden fazla ürün odayı odaya daha kalabalık ve yorucu bir hava kayacaktır. Bunun önüne geçmek için iç mimarlık hizmetlerinden yararlanırken minimalist bir tasarım istediğinizi belirtebilirsiniz.

Yatak Odanız İçin Renk Konsepti

iç mimarlık hizmetlerine başvurmadan önce yatak odanızın kullanım amacına göre renk konseptini belirlemeniz daha uygun olacaktır. Eğer yatak odası hem çalışmak hem de uyumak için kullanılacaksa yatak kesinlikle çalışma masasının arkasında kalmalı ve masa ışığı uygun bir şekilde almalıdır. Çalışma odasıyla birleşik yatak odalarında genelde beyaz renkli ışık tercih edilirken sadece dinlenme amaçlı kullanılan yatak odalarında sarı gibi sıcak tonlu aydınlatmalar kullanılmaktadır. Hangi amaçla kullanılırsa kullanılsın açık renkli duvar boyası ya da modern tarz bir duvar kâğıdı odayı saha geniş gösterecektir. Odanın tek renkle ya da seçilen rengin tonlarıyla boyanması önemlidir. Zıt renkler odayı olduğundan küçük gösterecektir.

Yatak Odası İçin Dekorasyon Önerileri

Eğer yatak odanız gömme dolap için uygunsa gömme dolap tercih etmeniz, değilse yatak üstü raf ve dolapları tercih etmeniz hem yer tasarrufu açısından hem de tasarım açısından daha iyi bir seçim olacaktır. Bununla birlikte eğer eşyalarınızı rahatça yerleştirebileceğinizi düşünüyorsanız yatak odasındaki dolap, yatak ve kullandığınız diğer mobilyaları daha alçak seçmeniz tavanı daha yüksek göstererek odanın daha geniş görünmesine neden olacaktır. iç mimarlık hizmetlerinden yararlanırken dekorasyon açısından yatak başı tabloların etkili bir görünüme sahip olacağını da aklınızda bulundurmalısınız.

 

 


23 51
Size daha iyi bir hizmet deneyimi sunabilmek için çerezler kullanıyoruz. Detaylı bilgi için kişisel verilerin korunması (çerez politikası) ve gizlilik sözleşmesi hakkında açıklama metnini inceleyebilirsiniz.