Yaşam Alanlarıyla Bütünleşen Kütüphane Tasarımları

  • Anasayfa
  • /
  • Yaşam Alanlarıyla Bütünleşen Kütüphane Tasarımları
PaylaşPaylaşPaylaşPaylaşPaylaşPaylaş
Yaşam Alanlarıyla Bütünleşen Kütüphane Tasarımları

YAŞAM ALANIYLA BÜTÜNLEŞEN KÜTÜPHANE TASARIMLARI

Bir kitaplık, kesinlikle tüm bu kitapları biriktirecek bir alandan çok daha fazlasıdır. Günümüzde, kütüphane tasarımları kitapları muhafaza etmenin ötesinde anlamlar içerir. Modern raflar, kendi başlarına muhteşem dekoratif parçalar ve eksantrik aksesuarlardan vazolara, iç mekan bitkilerine, favori antika parçalara ve daha birçok ürüne kadar çeşitli nesnelerle doldurulabilir. Büyük, açık kitap rafını oturma odasında dekore etmek, çeşitli şekillerde yapılabilir ve genellikle hepsinin en önemli yönü olan bağlamdır. Oturma odasındaki çarpıcı raflardan, yatak odası, yemek odası ve hatta ev ofisindekinden tamamen farklı aksesuarlar ve eşyalar bulunur.

Muhteşem bir raf ekranı oluşturmak, bu rafları kitaplardan çok daha fazlasıyla doldurmakla ilgilidir. Planlama, detaylandırma ve hepsinin en önemli unsuru olan disiplini alır. Evet doğru; Bu büyük açık rafları süslemenin en zor kısmı, hemen hemen her şeyi ve elinize alabileceğiniz her şeyi doldurma eğilimine direniyor! Akıllı, çarpıcı ve çok yönlü, işte size bol ilham veren birkaç modaya uygun bulgu!

KÜTÜPHANE TASARIMLARI NASIL OLMALIDIR?

ZEMİNDEN TAVANA RAFLAR

Tavana kadar uzanan (ya da en azından ona yaklaşan) kitaplıklar, evinizin hemen hemen her odasında sansasyonel bir vurgu duvarı oluşturmak için harika bir yoldur. Rafların içeriğini değiştirerek kolayca değiştirilebilecek çarpıcı bir ekrana sahip olmanın yanı sıra, bu büyük kitap rafları da yer değiştirmek isteyenlere geniş bir alan sunuyor. Küçük bir yaşam alanında, dar yataklı yatak odasında ve hatta küçük ev ofislerinde, sunulan dikey odayı en üst düzeye çıkarmanın yollarını arayan ev sahipleri için pratik ve estetik bir seçim sunan bunlar gibi büyük raflar.

FONKSİYONEL ODA BÖLÜCÜLER

Oda bölücüler olarak hizmet veren bağımsız raflar, açık plan yaşam alanlarında giderek daha popüler hale geliyor. Işığın akışını engellemeden alanı tanımlamak, bir kez daha, raflardan birkaçını boş bırakmak burada akıllıca bir seçimdir. Gerisini en sevdiğiniz eşyalar, vazolar, iç mekan bitkileri ve hatta sadece kitaplardan oluşan bir koleksiyonla doldurun. Dekorasyon trendleri değiştikçe ve geliştikçe ekranı sürekli değiştirerek farklı dokularla çalışın, renk patlaması ekleyin ve hatta bazı metalik parıltılarda bile öne çıkartın.

KÜTÜPHANE TASARIMLARI KİME YAPTIRILIR?

Kütüphane tasarımları yaptırmak için kitapların ve ona gerçekten değer verenlerin dilinden anlayan en usta elleri seçmeniz gerekir ve bu iş için Move Mimarlık Türkiye’deki en iyi adaydır!

 


23 51
Size daha iyi bir hizmet deneyimi sunabilmek için çerezler kullanıyoruz. Detaylı bilgi için kişisel verilerin korunması (çerez politikası) ve gizlilik sözleşmesi hakkında açıklama metnini inceleyebilirsiniz.