Yaşam Alanları Tasarımı

  • Anasayfa
  • /
  • Yaşam Alanları Tasarımı
PaylaşPaylaşPaylaşPaylaşPaylaşPaylaş
Yaşam Alanları Tasarımı

 Yaşam Alanları Tasarımı

Yaşam alanlarımız, hayatımızın en büyük kısımlarını geçirdiğimiz alanlardır. Bu alanların tasarımını profesyonel ve başarılı kişilere bırakmak da hayatımızın daha keyifli geçmesini sağlayacaktır. Move İç Mimarlık olarak yaşam alanlarınızı istediğiniz şekilde tasarlayarak, hayatınıza renk katmayı hedefliyoruz.

İç Mimari Nedir?

İç mimarların temel görevi, insanların yaşam alanlarını, insanların karakterlerine ve isteklerine göre tasarlamaktır. Tabii tasarlamaktan kastımızı sadece inşaat olarak düşünmeyin. Burada bahsettiğimiz şey tasarım yapılacak yerdeki aydınlatmalar, halı ve perde şekilleri, koltuklar, masa ve sandalyeler yani her şeydir. Biz projelerimizde bir evde ya da ofiste bulunması gereken her detaya dikkat çekerek, projeyi tamamlarken müşterilerimizden de destek alıyoruz.

İç mimari, her ne kadar mimari ile karıştırılsa da aslında biraz farklıdır. Elbette her iki sektörde de tasarımlar vardır fakat iç mimari bir yaşam alanının yalnızca iç bölümü ile ilgilenmektedir. Mesela, bir ofis açtınız. Move İç Mimarlık olarak açtığınız ofisin yer kaplamaları, pencere süslemeleri ve mobilyaları gibi pek çok eşya ve durum ile ilgileniyoruz. Yani sadece ofisin şekli olarak düşünmeyin. Duvarda yer alacak küçük bir tablo bile iç mimarların proje kapsamında yer almaktadır.

Yaşam Alanı Tasarlanırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

İnsanların yaşayacağı alanları tasarlamak hem zor hem de eğlenceli bir meslektir. Zor olma kısmı, insanların hayatının yaşayacakları alanlara göre şekilleniyor olmasıdır. Yani hiç kimse kendini rahat ya da ait hissetmediği bir ofiste verimli olarak çalışamaz. Bu noktada da iç mimarlardan yardım alınması gerekmektedir.

Yaşam alanı tasarlanırken, o alanda yaşayacak kişilerin düşüncelerini ve isteklerini dikkate almak çok önemlidir. Buna ek olarak tasarlanacak alana göre mobilya ve eşya seçimleri de, yaşanacak alanın daha şık ve konforlu olmasını sağlayacak detaylardır.


23 51
Size daha iyi bir hizmet deneyimi sunabilmek için çerezler kullanıyoruz. Detaylı bilgi için kişisel verilerin korunması (çerez politikası) ve gizlilik sözleşmesi hakkında açıklama metnini inceleyebilirsiniz.