Yaratıcı Bahçe Taşları İçin 4 Fikir

  • Anasayfa
  • /
  • Yaratıcı Bahçe Taşları İçin 4 Fikir
PaylaşPaylaşPaylaşPaylaşPaylaşPaylaş
Yaratıcı Bahçe Taşları İçin 4 Fikir

 

Bahçenize zamanın ötesinde bir ek arıyorsanız, taş yolları düşünebilirsiniz. Bunlar, dış mekanlar için mükemmel olan rustik ve doğal bir elementtir. Aynı zamanda tarzı çok yönlü. Birçok basamak taşı yolu, zen tarzının bir parçasıdır, çünkü bu tür bahçeler taş elemanlarını büyük ölçüde kullanır. Basamak taşları ayrıca daha rustik ve yaşlı bir görünüm için çime yerleştirilebilir. Veya daha modern ve düzenli çakıl panolarında oturabilirler. Ayrıca, bu stillerin çoğu su özellikleriyle iyi gider. Öyleyse taş yollarına adım atmak ve ilham almak için aşağıya bir göz atın. Bilmeden önce yeni bir yol kuruyor olabilirsiniz. Sizlere bu yazımızda bahçe dekorasyonu alanının en önemli unsurlarından biri olan bahçe taşları hakkında yaratıcı fikirler sunacağız.

BAHÇE DEKORASYONU ALANINDA DEĞİŞMEZ İHTİYAÇLARIN BAŞINDA GELEN TAŞ YOLLAR HAKKINDA İPUÇLARI

ZEN BASAMAK TAŞLARI

Yukarıda değinildiği gibi, birbirleri için zen stilleri ve basamak taşları oluşturuldu. Yukarıdaki fotoğrafta basamak basamaklarının kum veya çakıl tasarımlarına karşı ne kadar iyi çalıştığını görebilirsiniz. Basamak taşları, tüm ışık çakıllarının arasında ek bir görsel unsur sağlar. Ayrıca, hafif çakılda oturmak için daha koyu taşları seçerek, bahçe alanında görsel bir ilgi yaratabilirsiniz.

Basamak taşları aynı zamanda pratik bir unsurdur, çünkü yol kum veya çakıl desenlerini bozmadan bahçede seyahat etmenizi sağlar. Ayrıca, doğal dokulu basamak taşları, mekanın klasik ve organik görünmesini sağlar.

SU VE BASAMAKLI TAŞ YOLLARI

Basamak taşları da bir bahçe göleti gibi bir bahçe suyu özelliği ile birlikte kullanıldığında güzel çalışır. Basamak taşları nehirlere, derelere ve diğer küçük su yollarına geçmenin klasik bir yoluydu, bu yüzden arka bahçede klasik ve rustik bir unsur yaratmanın başka bir yolu.

Bu fikirle birkaç farklı yöne gidebilirsiniz. Yukarıdaki fotoğraftaki gibi daha büyük basamak taşları olan daha net bir şekilde tanımlanmış bir iz oluşturabilirsiniz. Ayrıca, arka bahçelerde geniş aralıklı basamak taşları görmek de yaygındır. Bunlar gerçek kullanımdan çok şov içindir, ancak romantik ve maceracı bir his verir.

SET BASAMAK TAŞLARI

Taş yolaklarını basamaklamak için başka bir fikir, basamak taşlarını toprağa yerleştirmek ve böylece çimenlerin etraflarında, hatta bazı durumlarda üzerlerinde yetişmesini sağlamaktır. Bu, taş yolun çok eski olduğu ve rustik bir çekiciliğe sahip olduğu izlenimini vermektedir. Derin dokulu taşların seçilmesi de taşların eski görünmesini sağlar ve doğal kesimli taşların şekline daha rustik bir görünüm kazandırır.

Taşların mozaik bir desene yerleştirilmesi de tonlarca görsel ilgi görüyor. Bunun gibi taş yollarına basmak, doğal görünümlü bahçelerde iyidir, havuz alanlarına götürür veya teras alanları arasındaki boşluğu kapatır, birkaç fikir olarak.

ÇAKIL VE BASAMAK TAŞLARI

Tüm basamaklı taş yollarının rustik görünmesi gerekmez. Çok bilinen örneklerde olduğu gibi temiz çakıl basamaklı taş basamak öyle düzenlenmiştir ki, modern bir çekiciliği vardır. Renkli çakıl görünüme bir miktar görsel doku kazandırır ve nötr basamak taşları ortaya çıkar. Bu tarz, bitkilerin açıkça tanımlandığı ve organize edildiği bahçe alanlarında iyi gider.

 

Basamaklı taşların kendileri, betonla kaplanmış çekici küçük bir tasarıma sahiptir. Bu stil sayesinde, kendi adım taşı tasarımlarınızı yapmakta özgürsünüz, bize göre bunları yaratması oldukça basit. Bu şekilde, bahçede kişisel ve sanatsal bir görünüm elde edebilirsiniz.

BAHÇE DEKORASYONU KİME YAPTIRILIR?

Bahçe dekorasyonu işinin ehli mimarlar ve payzaj uzmanları tarafından yapılmalıdır. Move Mimarlık’ın alanında uzman ekibi tarafından birbirinden güzel bahçelerde oturmak için hemen bugün iletişime geçin!

 


23 51
Size daha iyi bir hizmet deneyimi sunabilmek için çerezler kullanıyoruz. Detaylı bilgi için kişisel verilerin korunması (çerez politikası) ve gizlilik sözleşmesi hakkında açıklama metnini inceleyebilirsiniz.