Vintage Mobilyalar Dekorasyonda Nasıl Kullanılmalı?

  • Anasayfa
  • /
  • Vintage Mobilyalar Dekorasyonda Nasıl Kullanılmalı?
PaylaşPaylaşPaylaşPaylaşPaylaşPaylaş
Vintage Mobilyalar Dekorasyonda Nasıl Kullanılmalı?

Vintage mobilyalar genellikle belirli bir dönemi yansıtır. Yani günümüzde her evde bulunan sıradan eşyalar, bundan 20 yıl sonra vintage olarak adlandırılabilir.

Bir mobilya parçasının vintage olarak kabul edilebilmesi için en az 20 yaşında olması gerekir. Vintage mobilyalar genellikle belirli bir dönemi yansıtır. Yani günümüzde her evde bulunan sıradan eşyalar, bundan 20 yıl sonra vintage olarak adlandırılabilir.

Vintage Dekorasyona Nereden Başlanmalı

Vintage mağazalarında ilginizi çekecek parçaların yanı sıra size hitap etmeyecek parçalarla da karşılaşabilirsiniz. Vintage dünyasına yeni merak saranlar, beğendiği mobilya türleri hakkında detaylı bilgi alabilmek için profesyonel birine ihtiyaç duyabilir. 
 
En iyi vintage alışveriş kaynaklarının başında web siteleri gelmektedir. Bunun yanı sıra müzayedeler, antika alışveriş merkezleri ve internetin aktif kullanılmaya başlanmasıyla beraber instagram, alışveriş yapabileceğiniz diğer kaynaklardır.

Vintage Parça Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Yeni mobilyalar kullanmaya ve satın almaya alışıksanız, vintage tarzı başta sizi biraz zorlayabilir. Bu yüzden mükemmelliğe odaklanmak yerine bir parçanın detaylarını daha titiz incelemek bakış açınızın değişmesini sağlayacaktır.
 
Vintage mobilyalar günümüz mobilyalarına kıyasla daha dayanıklı ve ince işçiliğe sahiptir. İşlemeli ahşap buna bir örnektir. Vintage dekorasyonların en avantajlı yanı, kaliteli ürünleri erişilebilir fiyatlarla temin etmektir. Detaylı tarama sonucu uygun fiyatlı ve istediğiniz kalitede ürünler bulabilirsiniz.
 
Vintage parça seçiminde yıpranmış bir görünüm sizi rahatsız etmemeli. Kimse dağılan ve kullanılamayacak durumda olan bir eşyayı satın almak istemez ancak ufak çizikler ve kusurlar, vintage parçaları benzersiz yapan özelliklerdir. Bu ufak deformeler vintage parçalara derinlik katar ve mobilyanın geçmişten gelen bir hikayesi olduğunu gösterir.

Evinizde Vintage Parçaları Nasıl Kullanmalısınız?

Çoğu vintage parça, yeni mekanlara kolayca uyum sağlayabilecektir. Bunun için yaratıcı olmanız yeterlidir. 
 
Vintage tarzda bir oda dekore etmek istiyorsanız birden fazla vintage ürün kullanabilirsiniz. Farklı parçaları bir arada kullanma konusunda cesur davranmalısınız. Kişiliğinizi yansıtan ferahlatıcı iç mekân tasarımları için farklı dönemlere ait vintage parçaları uyum içinde kullanmak, istediğiniz görüntüyü  elde etmenizi sağlayacaktır.

23 51
Size daha iyi bir hizmet deneyimi sunabilmek için çerezler kullanıyoruz. Detaylı bilgi için kişisel verilerin korunması (çerez politikası) ve gizlilik sözleşmesi hakkında açıklama metnini inceleyebilirsiniz.