Villa Dekorasyonu

PaylaşPaylaşPaylaşPaylaşPaylaşPaylaş
Villa Dekorasyonu

Villa dekorasyonu yapılırken ferah ve geniş bir yaşam alanına sahip bu mekanların şıklık çizgisinden uzaklaşmadan dekore edilmesine dikkat edilmelidir.

Villa dekorasyonu yapılırken ferah ve geniş bir yaşam alanına sahip bu mekanların şıklık çizgisinden uzaklaşmadan dekore edilmesine dikkat edilmelidir. 
 
Villa dekore edilirken alanında deneyim sahibi bir iç mimarlık ofisiyle çalışılmalıdır. Böyle bir ekiple yola çıkmak projeye uzman bakış açısı katmanızı sağlayacaktır.
 
Move mimarlık olarak kurulduğumuz günden beri hayallerinizi, deneyimli mimar ve mühendis ekibimizle profesyonellik süzgecinden geçiriyor ve hayata aktarıyoruz.

Villa Dekorasyonu Yaparken Nelere Dikkat Edilmesi Gerekir?

  • Villalar ferah ve gösterişli yaşam alanlarıdır. Villa iç dekorasyonu yapılırken mekânın bir yaşam alanı olarak kullanılacağı unutulmamalı ve tasarımlar bu doğrultuda hazırlanmalıdır.
  • Villa dekorasyonlarında dikkat edilmesi gereken önemli noktalardan biri alan yönetimidir. Villalar geniş ve ferah yaşam alanlarıdır. Ancak alan büyük olduğu için büyük mobilyalar kullanma yanılgısına düşülmemelidir.
  • Villa dekorasyonlarında apartman dairesi dekore edilirken kullanılan mobilyalara kıyasen daha büyük mobilyalar kullanılabilir. Ancak çok büyük boyutta mobilyalar alanı tamamen kaplayacağı ve mekânın genişliğinin kaybolmasına neden olacağı için tercih edilmemelidir.
  • Villa dekore ederken dikkat edilmesi gereken bir diğer önemli nokta ise renk ve tema seçimidir. Villa şıklığına ve ev sahibinin karakter yapısına uyacak renkler dekorasyonda kullanılmalıdır.
  • Villa dekorasyonlarında önemsenmesi gereken bir diğer konu ise aksesuar seçimidir. Aksesuar alışverişi yapılırken aşırıya kaçılmamalı ve hem mobilyalarla hem de duvar ve zeminle uyumlu olacak aksesuarlar alınmalıdır.

Villa Dekorasyonunun Önemi

Villalar büyük ve ihtişamlı yapılardır. Pek çok villanın dış tasarımı oldukça dikkat çekicidir. Bu tarz yapıların iç dekorasyonuna dikkat edilmemesi, iç ve dış mekân arasında zıt bir görüntü oluşmasına neden olacaktır. Böyle bir görüntü ise hiçbir ev sahibinin hoşuna gitmeyecektir.
 
Villa dekorasyonu hem şıklık hem de konfor açısından oldukça önemlidir. Bu nedenle villa dekore edilirken alanın yalnızca göze hitap etmesine değil aynı zamanda konforlu ve kullanışlı olmasına da dikkat edilmelidir.
 
Hem konforlu hem de şık bir villa dekorasyonu yapmak için alanında deneyim ve tecrübe sahibi bir iç mimarlık ofisiyle çalışılmalıdır. Bu noktada iş birliği yoluna gidilecek firmaların daha öncesinde yaptıkları iç mekân ve villa dekorasyonlarına bakılmalı ve referansları dikkatli incelenmelidir.
 
Move iç mimarlık ofisi olarak kurulmuş olduğumuz günden beri alan tasarımlarını uzman ekibimizle yapıyor ve hayallerinizi değer katarak hayata taşımaktan büyük mutluluk duyuyoruz. 
 
Villa dekorasyonu yaptırmak istiyorum ancak nasıl bir yol izlemem gerektiğini bilmiyorum diyorsanız irtibat kanallarımız üzerinden bizimle iletişime geçebilir veya ofisimize görüşmeye gelebilirsiniz.

Villa Dekorasyonunda İç Mimar Desteği Almanın Önemi

Villalar büyük ve çok katlı yaşam alanlarıdır. Bundan dolayı bu mekânların alan yönetiminin doğru yapılması ve iç dekorasyonun uyumlu olması gerekir.
 
Bir örnekle açıklamak gerekirse çocuk odası dekorasyonunda sıcak ve canlı renkler kullanılması gerekirken salon tasarımlarda nötr tonlar tercih edilebilir. Ancak tüm bu renk ve konsept seçimleri birbirleriyle uyumlu olacak şekilde yapılmalı ve evin her alanına uyum sağlayabilecek bir renk paleti hazırlanmalıdır.
 
Villa dekorasyonunu zorlaştıran bir diğer konu ise alan yönetimidir. İki, üç bazen dört katlı olan bu yapılar dekore edilirken alan verimli kullanılmalı ve özellikle tuvalet, banyo ve mutfak gibi düzenli kullanılan alanlar iyi değerlendirilmelidir.
 
Bir kattan farklı bir kata sürekli olarak tuvalet için gitmek zor olacağı için odalardaki banyolar kullanılmalı ve bu mekânların depolama alanına dönüştürülmesi hatasına düşülmemelidir.
 
Move Mimarlık olarak deneyimli kadromuzla alan yönetimini ve mekân tasarımlarını profesyonellik çerçevesinde gerçekleştiriyoruz. Tüm bu süreçlerde taleplerinizi maddi ve manevi tüm çıkarların üzerinde tutuyor ve hayallerinizi hayata taşıma yolunda sizlere eşlik etmekten büyük mutluluk duyuyoruz.

23 51
Size daha iyi bir hizmet deneyimi sunabilmek için çerezler kullanıyoruz. Detaylı bilgi için kişisel verilerin korunması (çerez politikası) ve gizlilik sözleşmesi hakkında açıklama metnini inceleyebilirsiniz.