Tüm Ayrıntılarıyla Ev Dekorasyon Modelleri

  • Anasayfa
  • /
  • Tüm Ayrıntılarıyla Ev Dekorasyon Modelleri
PaylaşPaylaşPaylaşPaylaşPaylaşPaylaş
Tüm Ayrıntılarıyla Ev Dekorasyon Modelleri

Ev dekorasyonu bireyler açısından oldukça önemlidir. Bireyler ev dekorasyonlarında kendi kişiliklerini yansıtmaktadır. Modern bir duruşa sahip olan dekorasyonlarda genellikle açık renkler kullanılmaktadır. Açık gri ya da açık mavi tonları mobilya ve perdelerde kombine şekilde kullanılabilir ve halı seçimi de yine bu renk seçimine uygun yapılmalıdır. Dekorasyonda avizeden halıya kadar tüm seçimler uyumlu bir halde yapılmalı ve bu şekilde bütünlük sağlanarak dekorasyona şıklık katılmalıdır. Pencere modellerine kadar her türlü ayrıntı değerlendirilmelidir. Daha klasik bir ev dekorasyonu için de koyu renkler ile açık renkler kombine edilmeli ve daha klasik aksesuarlar kullanılmalıdır. Bu konuda avize seçimi oldukça önemlidir.

Minimalist Ev Dekorasyonu

Minimalist bir ev dekorasyonu için en önemli unsur renk çeşitliliğinin en az seviyede olmasıdır. Benzer tonlardaki farklı renkler birleştirilebilir ancak minimalist bir görünüm oluşturmak için farklı farklı renkler kullanmak hatadır. Bu dekorasyon yapılırken sadelik ön plana çıkmaktadır. Farklı desenleri olan halılar kullanmak yerine tek renk ve sade halılar kullanmak dekorasyona daha da uygun olacaktır. Duvar kağıtlarında da desen kullanmak yerine sade renkler tercih edilmelidir. Çalışma odası gibi odalarda sade gri renk kullanılabilir ve geometrik şekiller esas alınabilir. Yine zemin kaplamalarında sade renkler kullanılmalıdır. Sade renkli olsa da farklı dokular da kullanılabilir.  Minimalist dekorasyon göz yormaktan kaçınmaktadır. Göz yormayan tek renk mobilya ve aksesuarlar seçilmelidir.

Modern Ev Dekorasyonu

Modern bir ev dekorasyonu yapmak isteyen bireyler işe mobilya seçimi ile başlamalıdır. Mobilya seçimi açık gri, beyaz ya da açık mavi renklerde seçilebilir. Bunun yanında tamamen ahşap renkte bir orta sehpa kullanılabilir. Perde seçimleri de mobilyalar ile kombine edilebilir. Avize seçiminde de hasır detaylara yer verilebilir. Yine ahşap detayı da kullanılabilir. Bunun yanı sıra beyaz renkte dizayn edilmiş bir ev için kolonlar gibi detaylar da farklı renklerde olabilir. Bu renkler turkuaz, mavi ya da sarı olabilir. Kişiler bu renkleri seçmekte cesur davranabilir ve istedikleri her rengi seçebilirler. Yine mutfak içerisindeki bar sandalyeler de ahşap ayaklar ile dizayn edilmiş şekilde tercih edilebilir.

 


23 51
Size daha iyi bir hizmet deneyimi sunabilmek için çerezler kullanıyoruz. Detaylı bilgi için kişisel verilerin korunması (çerez politikası) ve gizlilik sözleşmesi hakkında açıklama metnini inceleyebilirsiniz.