Togo Kuleleri Dekorasyonu ve Mimarisi

  • Anasayfa
  • /
  • Togo Kuleleri Dekorasyonu ve Mimarisi
PaylaşPaylaşPaylaşPaylaşPaylaşPaylaş
Togo Kuleleri Dekorasyonu ve Mimarisi

Togo Kuleleri Dekorasyonu ve Mimarisi

Togo kuleleri mimarisi bakımından başarılı ve yenilikçidir. Bu kuleler, Ankara’da inşa edilecektir ve çok fazla talebe cevap vermek amacıyla yükselecektir. Kulelerde var olan 36 katta farklı ofisler, farklı amaçlar için kullanılmaktadırlar. Bu kulelerde, alışveriş merkezleri, ticari kurumlar, ofisler, otoparklar, bodrum katları bulunmaktadır. Togo kuleleri yaklaşık, 12.000 m2 alan kaplar. Kulelerden görülen Ankara manzarası, bu kuleleri ünlü kılan bir diğer özelliktir. Kulelerin içerisinde yer alan ofisler, boyutları küçük olsalar bile, farklı şekillerde dekore edilme özelliklerine sahiptirler. Iç özellikleri tasarlamaları özenle yapılan bu kuleler, en son teknoloji modülleri kullanılarak dizayn edilmişlerdir ve teknolojik yapılanmanın iyi birer örnekleri olarak literatürdeki yerlerini alırlar. Kule içerisinde, bir kişinin ihtiyacı olan her alanda mekan bulmak mümkün olmaktadır. Bir kişi, sabah erken saatlerde kuleye giderek, kahvaltı, saç bakımı, cilt bakımı, alışveriş, kahve molası, akşam yemeği, ağrı kesici temin edebileceği eczane ihtiyaçlarını karşılama şansı yakalayabilir. Kısacası, kuleler, kişilerin her türlü ihtiyaçlarına cevap verir.

Togo Kuleleri Projesi

Bu tarz bir kule inşa etme sebebi, mimarların yeni bir dünyaya uyum sağlama istekleri nedeniyle meydana gelmiştir. Projenin amacı, aynı anda pek çok hizmeti sağlayabilmektir. Kulelerde yer alması planlanan kuruluşlar arasında, bankalar, eczaneler, restoranlar, kafeler, kuaförler, ofisler bulunmaktadır. Ofislerin dizaynı, birleştirilebilir ve bölünebilir şekildedir. Yeni nesil mimari teknikleri bu noktada kullanılmaktadır. Proje yaratıcısı, Ankara’da yer alan yoğun olan ve gün geçtikçe daha da kalabalık bir hal alan iş dünyasını görmüş ve bu doğrultuda ileri görüşlü bir çözüm üretmiştir. Muhakkak ki, çatısından Atatürk Orman Çiftliği manzarası seyredilebilen dev kuleler, Ankara’nın bu güne kadar eksikliğini hissettiği bir projedir. Move Mimarlık da bu yaratıcı projeyi destekler. Togo Kuleleri’nin Ankara’nın çarpık kentleşmesinin, önüne geçebileceği de kişiler tarafından öngörülmüştür. Ankara’nın şehirleşme ve kalabalıklaşma ile alakalı problemleri, Togo Kuleleri ile çözüme kavuşacaktır. Kulelerin önemli bir diğer özelliği de bu noktaya her bölgeden ulaşımın kolayca sağlanabiliyor olmasıdır. Toplu taşıma araçlarının neredeyse tamamının erişim sağladığı bu kuleler, Ankara’nın tamamını bir araya getirecektir.

 


23 51
Size daha iyi bir hizmet deneyimi sunabilmek için çerezler kullanıyoruz. Detaylı bilgi için kişisel verilerin korunması (çerez politikası) ve gizlilik sözleşmesi hakkında açıklama metnini inceleyebilirsiniz.