Togo Kuleleri

PaylaşPaylaşPaylaşPaylaşPaylaşPaylaş
Togo Kuleleri

Togo Kuleleri: Ticari Yaşamın Merkezinde Bir Deneyim

Togo Kuleleri; Ankara’nın en yoğun 4 arteri olan Eskişehir Yolu, Anadolu Bulvarı, Sabancı Bulvarı ve Malazgirt Bulvarı’nın kesiştiği noktada yer almaktadır. Ankara’nın önde gelen üniversitelerine, devlet kurumlarına, popüler iş merkezlerine ve alışveriş merkezlerine olan yakınlığıyla, yani ulaşımı kolay lokasyonuyla dikkat çekmektedir.Togo Kuleleri 12 metrekarelik bir arazi üzerine kurulmuştur. Proje planı bir yatay AVM ve iki dikey ofis binasından oluşmaktadır. Toplamda 54 katlı 2 iş merkezini içinde barındırmaktadır. Her kulede de üçer kat yarı açık ticari birimler bulunmaktadır.

Neden Togo Kuleleri?

  • Metrekare Özgürlüğü

Her firmanın ihtiyaç duyabileceği metrekare ihtiyacının farklı olduğu bilinciyle modüler ofis sistemi sunmaktadır. Sisteme göre; firmalar, ihtiyaçları doğrultusunda, bir katta en fazla 6 ofis olacak şekilde 70 metrekareden 800 metrekareye kadar çıkabilecek esnek ofis alternatifinden faydalanabilmektedir. Özetle, müşteriler tarafından uygun görülen iç mimariye göre, verimli ofis yapılandırmasına imkân sağlanmaktadır.

  • Manzara

İki kulenin de yirmi yedinci katında yer alan Roof alanları, müşterilerine 140 metre yükseklikten ODTÜ ormanını ve Ankara şehir manzarasını seyredebilme imkânı sağlamaktadır. Günün stresinden uzaklaşmak ve sakin bir mola vermek isteyenlere eşsiz bir manzara vadetmektedir.

  • Sosyal Olanaklar

İş yaşamında sağlık hizmetlerinin ve sporun sürekli yükselen yeri Togo Kuleleri tarafından da gözetilmektedir. İş merkezi çalışanlarının kendilerine vakit ayırlamaları için hizmet veren bir fitness center olması da planlanmaktadır. Firmaların misafirlerine doğru yönlendirme yapabilmek ve girişte güler yüzlü bir hizmet sunmak için lobi hizmeti de sağlanmaktadır.

Ek olarak, Nefes Sokağı adı verilen meydanda yer alacak 102 mağaza içinde kuaför, eczane, kuru temizleme ve yemek hizmeti sunan dükkânların olması beklenmektedir. Sokağın tüm cephelerinde bulunan komple cam uygulaması, meydanı benzerlerinden ayıran bir özellik olarak karşımıza çıkmaktadır.

  • Güvenlik

Togo Ankara müşterilerine önem veren bir işletme olarak, kampüs içindeki tüm alanlarda 7/24 güvenlik olanağı sağlamaktadır. Nefes Sokağında ve kulelerin ön kısmında verilen vale hizmeti sayesinde zaman kayıplarını en aza indirgemek ve iş merkezinde çalışanların araç güvenliğinin sağlanması hedeflenmektedir. Öncü bir güvenlik firmasıyla yapılması planlanan işbirliği sayesinde, tehlike arz edebilecek her duruma müdahale edebilecek uzman güvenlik personeli yer almaktadır.

  • Asansör

İç ulaşım sisteminde 7 adet yüksek standartlı akıllı asansör sunulmaktadır. Acil durum senaryolarına karşı 1 adet yedek asansör ulaşım alternatifi de konumlandırılmıştır.

  • Kapalı Otopark

Togo Kulelerinde 898 araçlık kapalı otopark kapasitesi bulunmaktadır. Otopark giriş ve çıkışlarında güvenlik ve kontrol amaçlı görevliler bulunmaktadır. Dahası, plaka tanıma sistemi kullanılmaktadır. Otopark, 7/24 güvenlik kameralarıyla izlenmekte ve meydana gelebilecek olumsuz durumların önüne geçilmektedir. Otopark içerisinde oto yıkama hizmeti sunan bir işletme yer almaktadır.

Togo Kuleleri Kimin?

Togo kuleleri ortakları olan bir proje olarak bilinse de, aslında eski CHP milletvekili ve eski ATO başkanı Sinan Aygün’e aittir.

Togo Kuleleri Son Durum

Togo Kuleleri imar planının Şubat 2021 tarihinde Danıştay tarafından iptal edilmesinin ardından, proje ile ilgili yeni bir süreç başlamıştı. İddia, 20 bin metrekarelik inşaat iznine rağmen proje planlamasının kaçak bir şekilde 120 bin metrekareye çıkarıldığı yönündeydi.

Güncel olarak Ankara Büyükşehir Belediyesi ve Sinan Aygün arasında çözümlenemeyen ve yargıya taşınan davanın henüz sonuçlanmadığı bilinmektedir. Yani, projenin esasa uygun yapılmaması nedeniyle kulelerin yıkılması gerekliliğine dair verilen karar halen geçerlidir. Tüm bunlar değerlendirildiğinde, ofisini Togo Kulelerine taşımayı planlayan iş yeri sahiplerinin konu netleşmeden herhangi bir hamlede bulunmaması akıllıca olacaktır.

 

 


23 51
Size daha iyi bir hizmet deneyimi sunabilmek için çerezler kullanıyoruz. Detaylı bilgi için kişisel verilerin korunması (çerez politikası) ve gizlilik sözleşmesi hakkında açıklama metnini inceleyebilirsiniz.