Stüdyo Daireler İçin Minimal Banyo Tasarımları

 • Anasayfa
 • /
 • Stüdyo Daireler İçin Minimal Banyo Tasarımları
PaylaşPaylaşPaylaşPaylaşPaylaşPaylaş
Stüdyo Daireler İçin Minimal Banyo Tasarımları

STÜDYO DAİRELER İÇİN MİNİMAL BANYO TASARIMLARI

Minimal banyo tasarımları günümüzde oldukça ilgi çekici bir konu haline gelmeye başlamıştır.

MİNİMAL BANYO TASARIMLARI VE KULLANIM ALANLARI

Mobilya, Cihaz Ve Aksesuarların Yeri

Tesisat ve mobilyaların sofistike yerleştirilmesi, en küçük banyoları bile konforlu ve pratik hale getirecektir.

Minimal Bir Banyoda Lavabo Ve Tuvalet

 • Yer kazanmak için, yarım daire biçiminde değil, daha ziyade küçük, dikdörtgen veya kare bir lavabo seçmeniz önerilir. Böyle bir kabuk kabine inşa edilebilir.
 • Klozet, mümkünse duvara, yalnızca tahliye düğmesini dışarıda bırakarak gizlenmelidir.

Minimal Bir Banyoda Aydınlatma

 • Küçük bir banyoda, bir veya daha fazla ışık kaynağı ile geçebilirsiniz, ancak bu hiçbir şekilde asılı avize olmamalıdır.
 • Ayrıca geleneksel akkor ampullerden vazgeçmek gerekir ve işlem sırasında çok ısınırlar ve suya sıçrarsa patlayabilirler. Bu kriterlere göre, LED lambalar en uygun olanıdır.
 • Küçük bir banyoda daha romantik bir atmosfer oluşturmak için neon şeritleri, noktalı rafları ve nişleri aydınlatmanın yanı sıra zemindeki floresan unsurları kullanabilirsiniz.

Minimal Bir Banyo Tasarımında Dolaplar Ve Raflar

 • Eşyaları küçük bir banyoda saklamak için dikey alanı maksimumda kullanmalısınız. Yüksek kutuları, askı raflarını, havlu kurutucularını kullanın.
 • Şampuanlar için, banyonun yan kısımlarındaki jeller, köpükler ve diğer hijyen ürünleri, braketlerdeki raf kapıları, 45-60 derecelik açıyla açılabilir veya kayar perdeli dar yatay raflar ile donatılabilir.
 • Bir başka ilginç fikir ise geri çekilebilir bir raf içine temiz havlular koyabilirsiniz ve nemden iyi korunurlar.

Minimal Banyolarda Çamaşır Makinesi

Kompakt bir yandan yükleme çamaşır makinesi herhangi bir boş boşluğun içine yerleştirilebilir: lavabonun altında, kazan, banyo ile duvar arasındaki köşede veya tuvaletin üstünde. Sadece yakınlarda yalıtımlı bir çıkış sağlamak ve fark edilmeden boruları gizlemek gerekir. Pahalı tesisatın bozulmaması için, kirli suyun drenajının doğrudan kanalizasyona alınması daha iyidir.

MİNİMAL BANYO TASARIMLARI KİME ÇİZDİRİLİR?

Move mimarlık ofisine gelip kendinize özel küçük banyo tasarımlarının gerçekçi çizimlerini veya gerçek örneklerini görmek karar vermenizde yardımcı olacaktır. Minimal banyo tasarımları için en doğru adres Move Mimarlık olacaktır. Yılların verdiği tecrübe ve bilgi birikimi ile Move iç mimarlık ofisi ‘ni tercih edebilirsiniz. En uygun avantajlı fiyatlarla Banyonuzu yeniden tasarlatabilirsiniz.

 


23 51
Size daha iyi bir hizmet deneyimi sunabilmek için çerezler kullanıyoruz. Detaylı bilgi için kişisel verilerin korunması (çerez politikası) ve gizlilik sözleşmesi hakkında açıklama metnini inceleyebilirsiniz.