Spora Keyif Katan Bir Spor Salonu Tasarımı

  • Anasayfa
  • /
  • Spora Keyif Katan Bir Spor Salonu Tasarımı
PaylaşPaylaşPaylaşPaylaşPaylaşPaylaş
Spora Keyif Katan Bir Spor Salonu Tasarımı

Spora Keyif Katan Bir Spor Salonu Tasarımı

Spora keyif katan bir spor salonu tasarımı keyifli bir spor için dikkat edilmesi gereken ilk husustur. Sporun insana sadece fiziksel katkısı olduğunu söylemek oldukça amatör olur. Spor hem ruh sağlığı hem de beden sağlığı için son derece önemlidir. Sporun önemli olduğu kadar spor yapılan ortamda insanı etkilemektedir. Araştırmalar insanların ferah ve geniş alanlarda yaptıkları işe daha iyi odaklandıklarını göstermektedir. Spor yapılacak olan alan hareket sınırlaması olmaması için geniş olmalıdır. Aynı zamanda bu alan yaprağı bol çiçeklerle hem süs hem de oksijen kaynağı olarak beslenmelidir.  Spor yapılacak alanın tasarımı da bu ölçütler göz önüne alınarak düzenlenmeli ve de tasarlanmalıdır.

Spor Salonu İç Mimarlık Tasarımı

Spor salonu tasarımı yaparken dikkat edilmesi belli başlı hususlar vardır. Öncelikle hareketleri sınırlamayacak kadar büyük bir mekanda çalışma yapılmalıdır. Yerleştirilen spor aletleriyle salonun atmosfer uyumu göz önünde bulundurulmalıdır. Salon büyük ve ferah olacağından bu ferahlık yerleştirilen aksesuarlarla desteklenmelidir. Salona çok fazla zararlı gaz salınacağından mutlaka klorofili bol yani bolca yeşil yapraklı çiçeklerle salonu dizayn etmek gerekir. Çiçekler faydalı olduğu kadar estetik bir görünüm de katacaktır. Spor salonu tasarımı yaparken dikkat edilmesi gereken bir diğer husus ise hijyendir. Kiri emmeyen ve kolay temizlenen maddeler kullanmaya özen gösterilmelidir. Spor yapacak insanları motive etmek amacıyla duvarlar spor geçmişi parlak olan sporcularla süslenebilir.

Ankara‘da İç Mimarlık Ofisleri

Spor salonu tasarımı yapılırken birçok insan doğal olarak mimarlara başvurmaktadır. Böylesine bir konu için uzman desteği almak oldukça önemlidir. Ankara bölgesinde iç mimarlar da spor yapılacak alanın tasarımı hakkında diğer mimarlarla hemen hemen aynı fikirdedirler. Spor yapılacak alanın genişliği ve konforu önemli olduğu kadar salonun dışarıya bakan manzara kısmı da sporcuların motivasyonu ve mekanın estetikliği açısından oldukça önemlidir. Ankara düz, geniş ve sakin bir bölge olduğundan bölgesindeki iç mimarlar mekan bulmakta ve dizayn etmekte çok fazla zorluk yaşamamaktadır. Spor salonu tasarımı spor yapan sporcuların zevk alması ve spora devamlılık açısından önemlidir.

 


23 51
Size daha iyi bir hizmet deneyimi sunabilmek için çerezler kullanıyoruz. Detaylı bilgi için kişisel verilerin korunması (çerez politikası) ve gizlilik sözleşmesi hakkında açıklama metnini inceleyebilirsiniz.