Siyah Mutfak Dolabı Modelleri

  • Anasayfa
  • /
  • Siyah Mutfak Dolabı Modelleri
PaylaşPaylaşPaylaşPaylaşPaylaşPaylaş
Siyah Mutfak Dolabı Modelleri

Siyah Mutfak Dolabı Modelleri

Uzun yıllardır insanların özellikle mutfaklarında beyaz renklerin hakimiyeti vardı. Ancak son yıllarda özellikle siyah mutfak tezgahları ve siyah yer karolarının üretilmeye başlanması ile mutfakların en çok tercih edilen renklerinden biri siyah oldu. Bunu beyaz eşya olarak bilinen ankastre ürünlerinin de siyah çeşitlerinin piyasaya sürülmesi takip etti. Bu şekilde neredeyse tepeden tırnağa siyah mutfak elde etmek mümkün oldu. Günümüzde siyah mutfak dolabı ve beyaz mutfak tezgahı kullanılarak zıtlıkların gücünden dekoratif anlamda faydalanılmaktadır. Bu zıtlıklar yalnızca tezgah ve dolaplar arasında değil kimi zamanda yer döşemeleri ile ankastre arasında yaratılmaktadır.

Siyah Renkler Mutfakta Vazgeçilmez Renk

Siyah renklerin mutfakta tercih edilmesinin en büyük sebebi kullanıldıkları alanı daha modern ve konforlu göstermelerinden ileri gelmektedir. Bunun yanı sıra siyah renklerin ağırlıkta olduğu alanlar daha küçük ve daha sıcak görünmektedir. Ayrıca son yıllarda ankastre üreticileri siyah ve benzeri renklere daha ağırlık vererek daha şık bir görünüme sahip eşyalar üretmeye başladılar. Bu üretimin sonucunda ankastre ile uyumlu olarak siyah mutfak dolapları ve granit gibi malzemelerden üretilen siyah mutfak tezgah ve adaları kullanıcının beğenisine sunuldu. Movemimarlık olarak özel konut iç mimarlık işlemleri için bize başvuran müşterilerimize evlerine en uygun olan ürün çeşitlerini sunuyoruz.

Siyah Renk Mutfak Dolabı Neden Çok Tercih Ediliyor

İlk olarak ofis iç mimarlık ve dekorasyon çalışmalarında sıklıkla kullanılmaya başlayan siyah renkler zamanla evlere kadar girdi. Evlerde oturma odaları ve yemek odalarında uzun yıllardır kullanılan beyazın yerini alan siyah renkte üretilen ürünler son dönemde ise mutfaklarda tercih edilmeye başlandı. Siyahın ve benzeri renklerin tercih edilmesinin ilk sebebi bulundukları ortamı daha modern göstermeleri ve ışıklandırmaya daha uygun bir renk olmasıdır. Gizemli ve tutkulu bir renk olarak karşımıza çıkan siyah kırmızı veya beyaz gibi zıt renkler ile bir arada kullanıldığında ise muhteşem görüntüler ortaya çıkabilmektedir. Siyah renk mutfak dolabının çok tercih edilmesinin en büyük sebeplerinden biri bu zıtlıkta yatmaktadır. Mutfak tezgahları ve diğer mutfak eşyalarında baskın olan beyaz renk ile yakalanan zıtlık mutfağınızın çok daha modern durmasını sağlamaktadır.

 

 


23 51
Size daha iyi bir hizmet deneyimi sunabilmek için çerezler kullanıyoruz. Detaylı bilgi için kişisel verilerin korunması (çerez politikası) ve gizlilik sözleşmesi hakkında açıklama metnini inceleyebilirsiniz.