Sezonun Dikkat Çeken Ofis Dekorasyon Trendleri

  • Anasayfa
  • /
  • Sezonun Dikkat Çeken Ofis Dekorasyon Trendleri
PaylaşPaylaşPaylaşPaylaşPaylaşPaylaş
Sezonun Dikkat Çeken Ofis Dekorasyon Trendleri

Ofis dekorasyonu yaparken dikkat edilmesi gereken püf noktalar bulunur. Bu püf noktaları öğrenmek ve ofis dekorasyon trendleri hakkında detaylı bilgi sahibi olmak için yazımızı okumaya devam edebilirsiniz.

Çalışanların mesai saatlerini geçirdiği ve potansiyel müşterilerle toplantıların yapıldığı ofislerin, profesyonellik süzgecinden geçirilerek dekore edilmesi gerekir. Ofis dekorasyonu yaparken dikkat edilmesi gereken püf noktalar bulunur. Bu püf noktaları öğrenmek ve ofis dekorasyon trendleri hakkında detaylı bilgi sahibi olmak için yazımızı okumaya devam edebilirsiniz.
 

Ofis Dekorasyonu Yaparken Bilinmesi Gerekenler

Ofis dekorasyonu yapılırken dikkat edilmesi gereken püf noktalar şunlardır:
 
  • Ofis dekorasyonlarında resmiyetten çok fazla uzaklaşılmamalı, ciddi ve aynı zamanda iç açıcı bir tasarım yapılmalıdır. Çalışanların mesai saatlerinin tamamını bu ortamda geçireceği göz ardı edilmemeli ve dekorasyon tercihleri bu minvalde şekillendirilmelidir.
  • Ofis tasarımlarında çalışan verimliliğini arttıracak temalar ve mobilyalar tercih edilmelidir. Çalışmayı zorlaştıracak boyut ve tasarımdaki masa ve sandalyeler, çalışan verimliliğini azaltacağı gibi işlerin aksamasına da neden olacaktır.
  • Ofis dekorasyonlarında kullanışlı mobilyalar tercih edilmeli ve alan yönetimi iyi planlanmalıdır. Ofis ortamında kaç kişinin çalışacağı belirlenmeli ve bu kişilerin rahatça çalışmak için nasıl bir alana ihtiyaç duyacağına karar verilmelidir.
  • Potansiyel müşterilerle bu alanda toplantı yapılacağı ve görüşüleceği unutulmamalıdır. Şık ve özenli şekilde dekore edilmiş bir ofis, müşteride olumlu bir ön izlenim oluşmasını sağlayacaktır.
  • Son dönemlerde ofis dekorasyonlarında siyah ve beyaz renkleri ön plana çıkmaktadır. Uzmanlar bu iki rengin çalışan verimliliğini olumlu etkilediğini, kurum ciddiyetine uygun olduğunu ve müşteri adaylarıyla yapılan görüşmelerde kurum hakkında olumlu bir izlenim oluşmasına katkı sağladığını ifade etmektedir.
  • Ofis ortamının aydınlık olması da oldukça önemlidir. Aydınlık bir mekân hem çalışan verimliliğini arttırır hem de dekorasyonda kullanılan mobilyaların ön plana çıkmasını sağlayarak, ofis ortamının daha şık görünmesine katkı sağlar.

Ofis Tasarımlarında Dikkate Alınması Gereken Püf Noktalar

Ofis tasarımı yaparken dikkat edilmesi gereken pek çok püf nokta bulunur. Her şeyden önce bu alanın iş toplantılarında kullanılacağı ve çalışanların tüm vakitlerini burada geçirecekleri bilinmeli ve buna uygun tasarımlar yapılmalıdır.
 
Ofis dekorasyonu için mobilya ve tema seçerken mekânın hangi sektörde kullanılacağına dikkat edilmelidir. Hukuk bürosu tasarımlarında sade bir renk paleti kullanılması gerekirken bir reklam veya yazılım ofisi tasarımında daha canlı renk paletleri tercih edilebilir.
 
Potansiyel müşteri adaylarıyla toplantıların yapıldığı ofis ortamları, müşterilerin kurum hakkındaki ön izlenimleri üzerinde oldukça etkilidir. Bu nedenle ofis tasarımlarında kaliteden ödün verilmemeli ve ciddiyetten uzaklaşılmamalıdır.
 

Ankara'da iç mimarlık ofisi olarak kurulduğumuz günden beri kaliteden ödün vermeden alan tasarımlarınızı olabilecek en iyi şekilde yönetmeyi amaçlıyoruz. Ankara ofis dekorasyonu alanında uzman bir ekiple hizmet veriyor ve hayallerinizi profesyonellik süzgecinden geçirip hayata aktarıyoruz.


23 51
Size daha iyi bir hizmet deneyimi sunabilmek için çerezler kullanıyoruz. Detaylı bilgi için kişisel verilerin korunması (çerez politikası) ve gizlilik sözleşmesi hakkında açıklama metnini inceleyebilirsiniz.