Sezonun Dikkat Çeken Ev Dekorasyon Trendleri

  • Anasayfa
  • /
  • Sezonun Dikkat Çeken Ev Dekorasyon Trendleri
PaylaşPaylaşPaylaşPaylaşPaylaşPaylaş
Sezonun Dikkat Çeken Ev Dekorasyon Trendleri

Dekorasyon trendlerini takip ederek evini dekore eden kişi sayısı her geçen gün artıyor. Her geçen gün daha fazla kişi sevdikleriyle vakit geçirdiği alanın konforlu ve şık olması için ev dekorasyon trendleri araştırıyor.

Dekorasyon trendlerini takip ederek evini dekore eden kişi sayısı her geçen gün artıyor. Her geçen gün daha fazla kişi sevdikleriyle vakit geçirdiği alanın konforlu ve şık olması için ev dekorasyon trendleri araştırıyor.
 
Dekorasyon trendleri zaman içerisinde değişim göstermektedir. Ancak zamanla modası geçmeyen ve kullanıldığı her dönemde mekâna şıklık ve rahatlık katan dekorasyon fikirleri bulunuyor. Ev dekorasyonuna canlılık katacak dekorasyon trendlerini öğrenmek için yazımızı okumaya devam edebilirsiniz.
 

Bitkilerle Canlılık ve Renk Kazanan Salonlar

 
Pandemiyle birlikte pek çok kişi bitki yetiştirme alışkanlığı edindi. Bu alışkanlığın pandemi sonrasında da devam ettiğini ve pek çok kişinin salonunda büyük bitkiler yetiştirmeye devam ettiğini söylemek mümkün.
 
Salonun en güzel köşesinde yerini alan bitkiler, ortama hem canlılık kazandırmakta hem de renk katmakta. Deve tabanı, difenbahya ve yukka salon dekorasyonlarında sıkça yerini alan ve mekâna tarz katan bitkiler arasında yer alıyor.
 
move mimarlık ev dekorasyonu
 

Aynalarla Derinlik Kazanan Mekânlar

 
Ev dekorasyonu yaparken salonda veya giriş koridorunda aynalara yer vermek hem eve giren ışığın alana eşit dağıtılmasını sağlamakta hem de mekâna derinlik katmaktadır. Bir bitki ve paspasla birlikte kullanılan aynalar, evin enerji merkezini oluşturmakta ve alanın daha canlı bir görünüme kavuşmasını sağlamaktadır.
 

Makrome Aksesuarlarla Dekore Edilen Alanlar

Eski dönemlerin ev dekorasyon trendleri arasında yer alan makromeler, son zamanlarda yeniden dikkat çekmeye ve ev dekorasyonlarındaki yerini almaya başladı. Makromenin ev dekorasyonunda kullanılabileceği alanlar:
 
  • Ağaç dalı üzerine makrome örgüsü yapılarak duvar dekorasyonlarına renk katılabilir.
  • Eskiyen kavanozların çevresi makromeyle örülüp içerisine mum yerleştirilerek masa üstü dekor olarak kullanılabilir.
  • Yatak başlığı üzerinde makrome kullanılarak ortama dinlendirici ve sakin bir görünüm kazandırılabilir.
 

Çoklu Tablolar Sayesinde Hareket Kazanan Duvarlar

 
Son dönemin trend ev dekorasyon fikirlerinden biri de çoklu tablolardır. Bu tabloların büyük koltukların arkasında kalan duvarlarda kullanılması duvara ve alana dinamiklik katmaktadır.
 
Çoklu tablo seçilirken tablonun kullanılacak alana uygun bir temada olmasına özen gösterilmelidir. Ayrıca mekânı kullanacak kişi veya kişilerin zevklerine uygun olmasına da dikkat edilmelidir. 
 
Ailemiz ve sevdiklerimizle vakit geçirdiğimiz ve günün stresinden uzaklaştığımız evler, dekore edilirken konfor ön planda tutulmalıdır. 
 
Ev dekorasyon trendleri araştırılırken şıklık kadar konfor ve rahatlığa da dikkat edilmelidir. Sizler de hayallerinizi profesyonellerle beraber hayata taşımak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.
 

23 51
Size daha iyi bir hizmet deneyimi sunabilmek için çerezler kullanıyoruz. Detaylı bilgi için kişisel verilerin korunması (çerez politikası) ve gizlilik sözleşmesi hakkında açıklama metnini inceleyebilirsiniz.