Romantik Ve Feng Shui Odaklı Yatak Odası Oluşturmak İçin 2 Sır

 • Anasayfa
 • /
 • Romantik Ve Feng Shui Odaklı Yatak Odası Oluşturmak İçin 2 Sır
PaylaşPaylaşPaylaşPaylaşPaylaşPaylaş
Romantik Ve Feng Shui Odaklı Yatak Odası Oluşturmak İçin 2 Sır

 

Feng Shui'yi düşündüğünüzde, akla gelen ilk şey romantizm olmayabilir. Feng Shui prensipleri, yatak odası dahil tüm yaşam alanlarımızı geliştirmekle ilgilidir. Feng Shui'nin unsurları, evimizdeki her oda için doğru enerjiyi (veya Chi'i) ortaya çıkarmak içindir. Bu uygulamanın renkleri ve unsurları, aile uyumu, yaratıcılık ve romantizm de dahil olmak üzere hayatımızın birçok alanına odaklanıyor. İyi haber şu ki, birkaç basit değişiklikle bir Feng Shui yatak odası dekorasyonu yaratabiliyorsunuz.

İşte Feng Shui unsurları yatak odanız için romantik ve rahatlatıcı bir ortam yaratabilir.

 1. ROMANTİK BİR FENG SHUİ YATAK ODASI RENK ŞEMASIYLA BAŞLAYIN

Evde sevgi dolu ilişkileri geliştirmek isteyen Feng Shui renkleri, tesadüfen değil, zaten romantizmle ilişkilendirdiğimiz renklerdir. Geleneksel Feng Shui yatak odası renkleri kırmızı, pembe ve beyazdır.Yatak odanızı böylesine sınırlı bir renk paletinde dekore etmek pratik değildir , ancak Feng Shui renk tonlarına sahip sakin bir nötr renk paleti, bunları birleştirmek için harika bir yoldur. İşte bu romantik renkleri yatak odanızın dekorunda nasıl kullanacağınız:

 

 • Romantik yatak odası renk düzeninizi geliştirmek için kırmızı ya da pembe desenli resimleri seçin.
 • Feng Shui romantik renklerinde birkaç atış yastığı veya lüks bir atış ekleyin.
 • Mumlar sadece renk düzeninizi geliştirmekle kalmaz, romantik bir hava katar.
 • Kırmızı veya pembe renkli taze çiçekler, yatak odanızdaki romantik Chi'i (enerji) elde etmede özellikle faydalıdır.
 • Yatak odanızda kırmızı, pembe veya beyaz renkte bir Feng Shui renk paleti ötesinde düşünün. Uyum oluşturmak için şeftali, pas veya fildişi gibi renk düzeninize uygun tonları seçebilirsiniz.

 

 1. YATAK ODANIZDA FENG SHUİ ROMANTİK SEMBOLİZMİNİ KULLANIN

Feng Shui'de renkler veya mobilyaların yerleştirilmesinden daha fazlası var. Yatak odanıza gelince, romantik enerjiyi arttırdığı düşünülen tasarımlar ve semboller var.

 

 • Çiftler halinde süsleyin. “İki” nin sembolizmi Feng Shui yatak odası tasarımı için önemlidir. Kuğu resimleri veya figürleri, Mandarin ördekler gibi unsurları çiftler halinde kullanmanız daha iyi olur.
 • Sevgi ve ilişkileri uyandıran sanat eserleri kullanın. Mutlu fotoğraflarınızı duvarlarınız için önemli fotoğraflarınızla çerçeveleyin ya da sevgi dolu ilişkileri gösteren klasik sanatı asın, bu tür duvar sanatı romantik Feng Shui için bir zorunluluktur.
 • Hoş olmayan duygular veya kayıplar ortaya çıkaran sanat ve dekordan kaçının.
 • Aile fotoğrafları evin diğer bölgelerinde harikadır, ancak romantik bir Feng Shui yatak odası için uygun değildir  ancak bu, ilişkinizi destekleyen romantik fotoğrafların yeridir.

 

YATAK ODASI DEKORASYONU KİME YAPTIRILIR?

Yatak odası dekorasyonu konusunda en doğru tercihi ancak alanında uzman ve tecrübeli bir firma ile anlaşarak yaparsınız. Move Mimarlık, size bu konudaki en profesyonel çözümü sunar.

 


23 51
Size daha iyi bir hizmet deneyimi sunabilmek için çerezler kullanıyoruz. Detaylı bilgi için kişisel verilerin korunması (çerez politikası) ve gizlilik sözleşmesi hakkında açıklama metnini inceleyebilirsiniz.