Oturma Odası Tasarımları Denge ve Güzellik İçin Feng Shui

  • Anasayfa
  • /
  • Oturma Odası Tasarımları Denge ve Güzellik İçin Feng Shui
PaylaşPaylaşPaylaşPaylaşPaylaşPaylaş
Oturma Odası Tasarımları Denge ve Güzellik İçin Feng Shui

OTURMA ODASI TASARIMLARI DENGE VE GÜZELLİK İÇİN FENG SHUİ

Oturma odası tasarımları tercih ederken tek kriter her zaman için göz zevki olmayabiliyor. Herkes için olmasa da bir başka kriter Feng Shui olabiliyor. Feng Shui kurallarına göre düzenlenmiş bir oturma odası nasıl olur hakkında sizler için hazırladığımız bazı maddeler sizinle.

OTURMA ODASI TASARIMLARI İÇİN FENG SHUI ÖNERİLERİ

1. TELEVİZYON VE KANEPE

Kapının rengini topladığınızda, dekorun oturma odasına yerleştirilmesinin zamanı gelmiştir. Odanın odak noktası olan oturma odasındaki geniş kanepe veya sandalye bölümü her zaman girişe dönük olmalıdır. Kanepeyi duvara mümkün olduğunca yakın yerleştirmek de iyi bir fikirdir. Bu tasarım şeması sadece Feng Shui prensiplerine uymakla kalmaz, aynı zamanda evrimsel içgüdülerimiz tarafından da tanımlanır! Daima çevreyi kontrol altında tuttuğumuz 'güçlenme pozisyonunda' oturmak isteriz.

Televizyonun yeri nereye gittiği ile ilgili değil, kullanımda değilken ne kadar iyi gizleyebileceğinizle ilgilidir. İyi bir fikir, oturma odasını bir sosyal aktivite ve etkileşim merkezi yapan ayrı bir TV odasına sahip olmaktır. Televizyona özel bir oda ayırmayı göze alamazsanız, oturma odasını daha Feng Shui dostu yapmak için TV'yi sürgülü kapıların arkasına gizleyin.

2. RENKLER VE STİLLER

Çarpıcı desenlere ve açık renklere sahip olan oturma odaları görmeniz çok sık değildir. Nötr renklerle dolu bir yaşam alanınız, burada birkaç tane parlak renk patlaması ve rahat bir dekorunuz varsa, o zaman zaten dikkatinizi çeken şeylere sahipsiniz! Feng Shui, oturma odasının bir Yin yeri olduğunu ve bu nedenle sakinleştirici ve rahat bir atmosfer yaratmanın en iyisi olduğunu gösteriyor. Bu mükemmel uyumlu bir atmosfer oluşturmak başka önemli bir yönüdür. Feng Shui, her ortamda doğanın beş unsurunu bir araya getirmeye büyük önem vermektedir.

 

Ateş, toprak, su metali ve ahşap beş elementi oluştururken, onları her zaman tam anlamıyla alamazsınız. Örneğin, cam bir su elemanıdır ve şöminenin yanına şık bir ayna yerleştirmek, yangını ve suyu dengelemek için ideal bir yoldur! Tuğla ve seramikler toprak elementini kullanmak için kullanılabilirken, doğal taş ve metalik vurgular odaya ihtiyaç duyduğu metal ipucunu vermek için ideal bir yoldur.

3. CENNET VE DÜNYA ARASINDA BİR ÇİZGİ!

Çağdaş oturma odaları ve Feng Shui ile ilgili en büyük sorunlardan biri, evin geri kalanıyla bağlantı kurma şeklidir. Açık bir kat planı ve muhtemelen yüksek tavanları olan pozitif enerji, yukarı ve oturma alanından uzağa doğru hareket eder. Oturma odasına daha iyi bir tanım vermek için açık kat planının her alanı arasına birkaç akıllı bölücü ekleyin. Cam bölmeler ve hatta geleneksel shoji ekran stili bölücüler iyi çalışır. Gerçekten yüksek bir tavana sahipseniz, duvar sanatı, fotoğraf ve aksesuarları daha düşük bir göz hizasına yerleştirerek daha düşük tavanlı bir oda illüzyonunu yaratın.

4. AYDINLATMA VE ENERJİ AKIŞI

Yüksek tavanlardan bahsetmişken, bir başka modern eğilim, rustik, kabin tarzı bir eve sürmek için oturma odasında ağır, açıkta kalan ahşap kirişleri sergilemektir. Başınızın üstünde asılı olan ağır kirişler hiçbir zaman iyi Feng Shui yapmaz, sizden bu tarzı terk etmenizi istemeyeceğiz. Bunun yerine, bu kirişlere daha hafif ve daha parlak bir dokunuş sağlamak için ip ışıkları ve ilave ortam aydınlatması katmanları kullanın! Aydınlatma, herhangi bir odada iyi Feng Shui'nin anahtar bir özelliğidir. Her ne pahasına olursa olsun karanlık köşelerden ve gölgelerden kaçının ve odanın daha iyi aydınlatılmasıyla birlikte ek görsel alan yaratmak için aynaları çevirin.

Tüm evlerine bir Feng Shui makyajı vermek isteyenler için daha önce gösterdiğimiz bu harika rehbere göz atın ve yatak odalarına bir Feng Shui dokunuşu vermeye çalışanlar için sizlere sunduğumuz yararlı tavsiyelerin keyfini birlikte çıkarın!

OTURMA ODASI TASARIMLARI HAKKINDA KİME DANIŞILIR?

Oturma odası tasarımları hakkında doğru seçimler için mutlaka bir uzman görüşüne başvurmanın faydası var. Yoğun tecrübesi ve uygun fiyatlı seçenekleriyle Move Mimarlık’tan uzman görüşü almak için hemen şimdi harekete geçin!

 


23 51
Size daha iyi bir hizmet deneyimi sunabilmek için çerezler kullanıyoruz. Detaylı bilgi için kişisel verilerin korunması (çerez politikası) ve gizlilik sözleşmesi hakkında açıklama metnini inceleyebilirsiniz.