Oturma Odası Aydınlatma Fikirleri

  • Anasayfa
  • /
  • Oturma Odası Aydınlatma Fikirleri
PaylaşPaylaşPaylaşPaylaşPaylaşPaylaş
Oturma Odası Aydınlatma Fikirleri

Oturma odası aydınlatma fikirleri, son dönemlerde özellikle oturma odası dekore etmek isteyen kişiler tarafından yardım alınan bir konu haline geldi.

Oturma odası aydınlatma fikirleri, son dönemlerde özellikle oturma odası dekore etmek isteyen kişiler tarafından yardım alınan bir konu haline geldi. Oturma odası gibi günümüzün büyük kısmını geçirdiğimiz alanlarda aydınlatma, oldukça dikkat edilmesi gereken bir konudur. 
 
Doğru aydınlatma sisteminin tercih edilmesi, oturma odanıza modern bir görünüm kazandırmanın yanı sıra aydınlanma ihtiyacınızı da tam anlamıyla giderebilmesi açısından oldukça önemlidir. Oturma odası dekorasyonu esnasında, aydınlatma önerilerinden yardım alarak daha güzel ve dekoratif seçimler yapabilirsiniz. 

Oturma Odası Dekorasyonunda Lambader Kullanımı

Oturma odası dekorasyonunda tercih edebileceğiniz aydınlatma ürünlerinden birinin lambader olduğunu söylemek mümkün. 
Lambader kullanarak oturma odanıza hem farklı bir hava katabilecek hem de aydınlanma ihtiyacınızı etkin yöntemlerle giderebileceksiniz. 
 
Kullanacağınız aydınlatma sistemi konusunda titiz tercihler yaparak, oturma odanızda ideal ve hoş bir atmosfer oluşturmayı başarabilirsiniz.
 
Oturma odası dekorasyonunda lambader kullanmanız alana daha sıcak ve hoş bir hava katmanızı sağlayacaktır.
 
Dekorasyonda aydınlatma sistemi seçerken dikkat edilmesi gerekenleri şu şekilde sıralayabiliriz:
  • Işığın etkin bir şekilde alana yayılabildiğinden emin olmalısınız,
  • Seçtiğiniz aydınlatma sisteminin sizin için kullanışlı olup olmadığına dikkat etmelisiniz.
  • Seçtiğiniz aydınlatma sisteminin, göz yormadan alanı en iyi şekilde aydınlattığına emin olmalısınız. 
  • Oturma odanızın boyutuna uygun bir aydınlatma sistemi seçtiğinizden emin olmalısınız. 
Bu konulara dikkat edildiği takdirde, oturma odası dekorasyonu için ideal denebilecek aydınlatma sistemi seçmeniz mümkündür. 

Oturma Odasının Dört Köşesine Konumlandırılan Aydınlatma Sistemleri

Oturma odası dekorasyonu yaparken aydınlatma sistemi tercihlerinizi mekânın tamamını aydınlatabilecek ürünlerden yana kullanmalısınız. 
Tek bir alanı aydınlatan aydınlatmalar kullanmaktansa her yerin eşit oranda aydınlatılmasını sağlayacak ürünler tercih edebilirsiniz. Bu sayede oturma odanızda canlılık ve hareketlilik kazandırabilirsiniz.
 
Oturma odası dekorasyonu yapan kişilerin dikkat etmesi gereken bir diğer konu ise göz yormayan aydınlatma sistemleri tercih etmektir. Aksi türde yapılan seçimle, göz yoracak ve aydınlatmadan verim alınmasına engel olacaktır. 

Aydınlatma Sistemi Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler 

Oturma odası dekorasyonunda aydınlatma seçimi en az mobilya seçimi kadar önemlidir. Eğer dekore ettiğiniz oturma odası yeterince büyük değilse sarkıt lambalar tercih etmemelisiniz. 
 
Spot ışıklar küçük alanlar için harika birer aydınlatma seçimidir. Spotlar alanı boğmaz ve olduğundan hem daha geniş hem de daha ferah görünmesini sağlar.
Küçük oturma odalarında spot aydınlatma sistemi tercih etmek oldukça akıllıca olacaktır. Son dönemlerde küçük oturma odası dekorasyonunda spot aydınlatmalara oldukça sık yer verildiği görülmektedir. 
 
Bu sayede alanda doğru aydınlatma sistemi kullanılarak, istenilen dekorasyon stili büyük ölçüde tamamlanmaktadır.
Aydınlatma sisteminin yanı sıra, ampullerinizi de ekonomik tasarruflu modeller arasından seçmek; uzun vadede ekonomik anlamda tasarruf etmeniz için oldukça önemlidir. 

Küçük Oturma Odaları İçin Aydınlatma Sistemleri

Oturma odasının boyutunu dikkate alarak bir aydınlatma sistemi seçmek oldukça önemlidir. Küçük oturma odaları için çoğu zaman yanlış aydınlatma sistemi kullanıldığı bir gerçektir. 
 
Dekore ettiğiniz oturma odası yeteri kadar büyük değilse, sarkıt lamba tercih etmek; mantıklı bir seçim olmayacaktır. Mevcut alanınızı değerlendirmek adına, spot aydınlatma sistemleri sizin için ideal seçeneklerdir.

Büyük Oturma Odaları İçin Aydınlatma Sistemleri

Dekore edeceğiniz alan yeteri kadar genişse, sarkıt lamba kullanımı ideal bir seçim olabilir. Kullanacağınız sarkıt modeller daha sıcak ve samimi bir atmosfer yaratmanıza yardımcı olacaktır. 
 
Dekorasyonda kullanacağınız aydınlatma sistemi tercihi, alanınızda yaratmak istediğiniz modern ve çağdaş görünümü büyük ölçüde tamamlayacaktır.
Büyük oturma odası dekorasyonunda, aplik ve lambaderler sıkça tercih edilir. Bu ürünler oturma odanızda sıcak ve samimi bir hava katmanızı sağlar.

Oturma Odası Dekorasyonunda Sade Aydınlatma Sistemleri

Oturma odası dekorasyonu yaparken sade ve gösterişsiz bir görünüm yaratmak isteyebilirsiniz. Bu durumda, alanda kullanılacak aydınlatma sistemi de olabildiğince sade seçilmelidir. Kaliteli bir aydınlatma sistemi kullanarak, dekorasyonunuzu en iyi şekilde tamamlamanız mümkündür. 
 
Sade ve şık bir hava yakalayabilmek için, avize seçiminde zıt renklere yer verebilirsiniz. Bu sayede oturma odası dekorasyonunuzda şık ve gösterişten uzak bir hava yakalamanız mümkün olacaktır. 
 
Dekorasyonlarınız için uygun renk, model ve boyutta aydınlatma seçimi yapmak ve yaşam alanlarınızı hayallerinizdeki gibi dekore etmek için Ankara Move iç mimarlık ofisiyle irtibat kanalları üzerinden iletişime geçebilir veya ofise ön görüşme gerçekleştirmeye gelebilirsiniz.

23 51
Size daha iyi bir hizmet deneyimi sunabilmek için çerezler kullanıyoruz. Detaylı bilgi için kişisel verilerin korunması (çerez politikası) ve gizlilik sözleşmesi hakkında açıklama metnini inceleyebilirsiniz.