Oturma Odanız için Ferahlatan Tüyolar

  • Anasayfa
  • /
  • Oturma Odanız için Ferahlatan Tüyolar
PaylaşPaylaşPaylaşPaylaşPaylaşPaylaş
Oturma Odanız için Ferahlatan Tüyolar

Oturma Odanız için Ferahlatan Tüyolar; iç mimar araştırması yapan pek çok kişi oturma odasının ferahlatılması gibi taleplerde bulunmaktadır. Şehirleşmenin artması ile birlikte başkentte bulunan yaşam alanlarının giderek daraldığını görmek mümkündür. Dolayısıyla dar alanlarda minimum yer kaplayarak, maksimum fayda sağlamaya çalışmak ve oturma odalarını ferahlatmak herkesin isteyeceği türden bir dekorasyon seçeneğidir. Birkaç ipucu ile oturma odalarını ferahlatmak mümkündür.

Ölü Alanların Değerlendirilmesi

En başta ölü alanların kullanımının artırılması gerektiğini söylemek gerekmektedir. Kullanışsız alanlara eşya koyarak, eşyaların kapladığı alanlarda yer açılması mümkündür.  iç mimar kişiler tarafından, ölü alanları değerlendirmek isteyen kişilere mutfak dolaplarının üstünün, yatakların altının mümkün oldukça kullanılması gerektiği önemle vurgulanmaktadır. Bunun dışında masalar ve diğer mobilyaların duvara yaslanması da oturma alanının rahatlamasını sağlayacaktır. Duvar köşeleri, raf kullanımı için harika alanlardır. Böylelikle raf eşyalarının oturma odasında ekstra yer kaplaması önlenmiş olacaktır.

İç mekanların daha büyük görünmeleri için duvarlarda açık renk kullanımı gerekmektedir. iç mimar duvar rengi önerilerine, bir hususu daha eklemekte fayda vardır. Duvarda kullanılan rengin başka bir tonunun tavanda ve kornişlerde kullanılması da etkili olacaktır. Açık renkli ahşap desenleri olan ya da beyaz zeminler alanı olduğundan geniş gösterecektir.

Aksesuar Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Odanın ferahlatılması için, dağınıklık ve karmaşıklık yaratan, ufak parçalı aksesuarların kaldırılması gerekmektedir. Bunun yerine daha dikkatlice seçilmiş büyük boyutlarda aksesuarlar ile dekore edilmesi gerekmektedir. Halı seçiminde ise, kısa değil, mobilyanın altından devam eden uzun halıların tercih edilmesi gerekmektedir.

iç mimar araştırması yapan, küçük ev sahiplerine bir başka öneri ise ayna kullanımını artırmak yönünde olacaktır. Ayna sayısının artırılması ışığın evin içinde yansıma ile dolaşımının artırılması demektir. Dolayısıyla alan daha geniş görünecek ve daha ferah olacaktır.

Mobilya seçiminde, kısa ya da kalın mobilyalar yerine uzun ayaklı ve ince mobilyaların tercih edilmesi fayda sağlayacaktır. Alttaki zeminin mümkün olan en fazla şekilde görünmesi, alanın daha geniş görünmesini sağlayacaktır.

 

 


23 51
Size daha iyi bir hizmet deneyimi sunabilmek için çerezler kullanıyoruz. Detaylı bilgi için kişisel verilerin korunması (çerez politikası) ve gizlilik sözleşmesi hakkında açıklama metnini inceleyebilirsiniz.