Otel Lobi Dizaynı

PaylaşPaylaşPaylaşPaylaşPaylaşPaylaş
Otel Lobi Dizaynı

 

Otel Lobi Dizaynı

Otel ile ilgili ilk izlenimin oluşmasında lobi dizaynı büyük bir etkiye sahip. Lobi ve giriş alanı olarak nitelendirilen yerler genel tasarımda hassasiyet gösterilmesi gereken en gözde alanlardır.  iç mimarlık ofisleri lobi dizaynı konusunda farklı ipuçları sunarak en iyi şekilde hizmet veriyor.

Lobi ve Giriş Alanlarında Kullanılan Dikkat Çekici Tasarımlar

Misafirlerin giriş çıkış yaptıkları lobiler genellikle bekleme alanı olarak kullanılır. Müşterilere davetkar bir his yaratması adına samimi ve sıcak atmosfere sahip mobilya tercihinde bulunulması son derece önemli.  Bu anlamda sandalye ve koltuklarda konfor yüksek olmalı. Ayrıca gösterişli ve parlak renkler tercih edilmeli.

Kullanılan sehpaların ise evlerin oturma ya da misafir odalarına benzer yapıda tasarlanması samimi bir ortam yaratılmasında etkili.

Lobi Tasarımlarında Renk Seçimleri

İhtişamlı ve gösterişli bir otel hissi yaratmak için renk tercihlerine dikkat etmek şart. Bu anlamda insanlarda olumlu hisler bırakacak yumuşak tonlar kullanılmalı. Minimalist dekorlar için beyaz, krem rengi uygun. Kırmızı dokunuşlar ile hareketlendirerek renk akışı uygun bir şekilde dekore edilmeli.

Altın sarı renk tercihi ile zengin bir görünüm elde edilmesi mümkün olur. Duvar resimleri ve dekorlarda ortama dahil edilerek dikkat çekici tasarımlara imza atılır.

Profesyonel iç mimar Ankara bölgesinde lobi tasarımları konusunda da hizmet vermeye devam ediyor. Move mimarlık ofisi ile iletişime geçerek otel lobisi ve giriş alan tasarımları konusunda hizmet almanız mümkün.

Lobi Tasarımlarında Aydınlatma

Mekana daha etkili anlam yüklemek için aydınlatmanın doğru bir şekilde uygulanması gerekiyor. Tavanda bulunan büyük avizeler, etrafına yerleştirilen hafif aydınlatma sistemleri ya da zemin aydınlatma sistemleri ile farklı bir ambiyans yaratılabilir. Bunun dışında dekor aplikler, vintage masa lambaları tercih edilerek de dikkat çekici bir mekan algısı elde edilir.

Yüksek tavanları sarmalayan ilginç tasarımlar ile iç mimari konusunda farklı fikirler üretilerek otel lobileri dikkat çekici hale getirilir. Eğer geniş kolonlar var ise fonksiyonel özellikler dikkate alınarak tasarımlara dahil edilir. Ankara iç mimarlar odası en ihtişamlı lobi fikirleri ile müşterilerine kaliteli hizmet sağlıyor.

 


23 51
Size daha iyi bir hizmet deneyimi sunabilmek için çerezler kullanıyoruz. Detaylı bilgi için kişisel verilerin korunması (çerez politikası) ve gizlilik sözleşmesi hakkında açıklama metnini inceleyebilirsiniz.