Ofis Dekorasyonunda Mimar ile Çalışmak Ne Tür Avantajlar Sağlar?

  • Anasayfa
  • /
  • Ofis Dekorasyonunda Mimar ile Çalışmak Ne Tür Avantajlar Sağlar?
PaylaşPaylaşPaylaşPaylaşPaylaşPaylaş
Ofis Dekorasyonunda Mimar ile Çalışmak Ne Tür Avantajlar Sağlar?

“Ofis dekorasyonunda mimar ile çalışmak neden önemlidir?” sorusu ofis dekorasyonu yapmak isteyen kişiler tarafından merak edilir.

Ofis dekorasyonunda mimar ile çalışmak neden önemlidir?” sorusu ofis dekorasyonu yapmak isteyen kişiler tarafından merak edilir. Çünkü herkes günün büyük bölümünü geçirdiği çalışma ortamında konfor ve rahatlık ister. 
 
Ofisiniz sadece güzel görünmekle kalmamalı aynı zamanda kişiliğiniz, tarzınız ve çalıştığınız sektör hakkında da izler taşımalıdır. Yani hayatınız ve yaşam tarzınıza uygun dekore edilmelidir. 
 
Hiçbir iddialı tasarım tesadüf eseri ortaya çıkmaz. Şık ve iddialı tasarımların çoğu profesyoneller tarafından yoğun ve titiz bir çalışmanın ürünüdür. 
 
Ancak ne yazık ki ülkemizde ofis dekorasyonu esnasında birçok şirket ve firma iç mimar desteğini gereksiz maliyet olarak görmekte ve dekorasyon noktasında gerekli desteği almaktan çekinmektedir.
 
Ofis dekorasyonunda mimar ile çalışmak neden önemlidir sorusunun cevapları:

Maliyeti Önemli Ölçüde Azaltır

Herkesin mağazada ışıklar altında görüp çok beğendiği ancak satın aldığında beklentisini karşılamayan bir mobilya alışverişi deneyimi olmuştur.
 
Bunun yanı sıra yanlış ölçü alınması nedeniyle mobilyaların dekore edilen alana uymaması da sık karşılaşılan iç mekân dekorasyon sorunları arasında yer almaktadır.
 
Ofis dekorasyonu aşamasında mimar desteği almak hem ödeyeceğiniz tutarı azaltmakta hem de olası hataları önemli ölçüde engellemektedir. Böylelikle iç mimarlar ofisinize şıklık kazandırmakta ve çalışma alanınıza değer katmanıza yardımcı olmaktadır.
 
Ofis dekorasyonunda mimar ile çalışmak, bütçesi kısıtlı müşteriler için büyük kolaylık sağlayacaktır. Çünkü alanında deneyimli bir mimar, bütçe planlaması konusunda oldukça titiz davranarak maliyeti minimuma indirmeyi başaracaktır. 

Zamandan Tasarruf Etmenizi Sağlar

Ofis dekorasyonunda mimar ile çalışmak, maddi fayda sağlamanın yanı sıra, zamandan da tasarruf etmenizi sağlayacaktır. 
 
İç mimarlar, daha önceki deneyim ve birikimlerinden yararlanarak size zaman yönetimi konusunda yol gösterici olacaklardır. 

Arz – Talep Dengesinin Kurulmasını Sağlar

Alanında profesyonel bir mimar, müşterisinin beklentilerini ve isteklerini anlayıp ofis dekorasyonuna aktarır. Bu yüzden beklentinin tam anlamıyla anlaşılabilmesi ve hayata aktarılabilmesi için bir iç mimarla çalışmak önemlidir. 
 
Tadilat veya inşaata başlanmadan önce hayalinizdeki ofis dekorasyonunu çalıştığınız mimara detaylarıyla aktarmanız halinde, istediğiniz ofisi hayata taşımanız mümkündür.

Marka Prestijini Arttırır

Ofis dekorasyonu söz konusu olduğunda sınırların ötesinde düşünmelisiniz. Bu aşamada iç mimar, müşterinin göremediği detayları görecek ve yeni fikirler oluşturma noktasında destek olacaktır. 
 
Ofis dekorasyonunda mimar ile çalışmak, markanızı ve ürününüzü pazarlamanız konusunda prestijinizi arttırarak rakipleriniz arasında dikkat çekmenizi sağlayacaktır.
 
Siz de iç mekân dekorasyonlarınızda profesyonel desteği almak istiyorsanız bizimle irtibat kanallarımız üzerinden iletişime geçebilirsiniz. Move Mimarlık ofisi olarak tasarım fikirlerinizi hayata geçirme sürecinde sizlere eşlik etmekten ve hayallerinize imza atmaktan büyük mutluluk duyuyoruz

23 51
Size daha iyi bir hizmet deneyimi sunabilmek için çerezler kullanıyoruz. Detaylı bilgi için kişisel verilerin korunması (çerez politikası) ve gizlilik sözleşmesi hakkında açıklama metnini inceleyebilirsiniz.