Next Level Loft İç Mimarlık Hizmeti

  • Anasayfa
  • /
  • Next Level Loft İç Mimarlık Hizmeti
PaylaşPaylaşPaylaşPaylaşPaylaşPaylaş
Next Level Loft İç Mimarlık Hizmeti

Loft daireler genel olarak endüstriyel binalardan konutlara dönüştürülmüş geniş ve açık planlı yaşam alanları olarak karşımıza çıkmaktadır. Loft daireler, banyo dışında iç duvarlara sahip olmaması ile bilinir. Bunun yerine yüksek tavanları olması ile popüler olan yapılardır.

Loft daireler genel olarak endüstriyel binalardan konutlara dönüştürülmüş geniş ve açık planlı yaşam alanları olarak karşımıza çıkmaktadır. Loft daireler, banyo dışında iç duvarlara sahip olmaması ile bilinir. Bunun yerine yüksek tavanları olması ile popüler olan yapılardır.

Loft dairelerde çıplak kolon ve kirişlerin yanında ek olarak açıktaki tesisat boruları ve büyük havalandırma borularının da görülmesi mümkün olacaktır. Loft daireleri oluşturmakta olan karakteristik malzemeler arasında ahşap, beton ve kendini büyük pencereler olarak göstermekte olan camlardır.

Minimal dairelerde duvarlar çıplak durumdadır. Yapının doğal dokusunu bozacak her türlü uygulamalardan kaçınılmaktadır. Burada asıl amaç açık alan hissini öncelikli olarak tutmak olacaktır. Next Level loft iç mimarlık hizmeti ile loft dairelerde iç mimarlık hizmeti verilerek müşterilerin istekleri doğrultusunda ürünler ortaya konmaktadır.

Loft Daire Nasıl Tasarlanmaktadır?

Özellikle de son yıllarda loft tarzı iç mekan tasarım trendi tüm dünyaya yayılmış durumdadır. Şehre ya da bölgeye bağlı olarak değişmekte olan farklı loft dairelerin bulunması mümkün olacaktır. Günümüzde loft stilinin yeni bir trend haline gelmesinin sebeplerinden birisi de genç nüfusun çok daha küçük bir daireye taşınmak ve işinin, günlük yaşantısının ve hobilerine kolay bir şekilde ulaşabilme imkanını aynı çatı alıntıda bir çoğuna sahip olma amacı bulunmaktadır.

Son yılların en fazla tercih edilen ve giderek artan mimari tasarımları arasında bulunan loft tarzı yapılar bulunmaktadır. Hem geniş bir alan sunması hem de ucuz olması ile birlikte kullanılan bu yerlerin iç mimarisi de zamanla birlikte çok fazla gelişmeye başlamıştır.

Günümüzde loft, yüksek tavanlı, geniş ve açık mimariler anlamına gelmektedir. Bu tür mimarilerin dekorasyonları oldukça önemlidir. Bunun sebebi ise mekanın genişlemesi ile bu geniş mekanın içini son derece şık ve estetik bir şekilde doldurmak da bir o kadar zor hale gelecektir. Loft tarzında olan mimariler ve bu mimarilerin dekorasyonları için Next Level loft iç mimarlık hizmetinden yararlanabilirsiniz.

Loft İç Mimarlık Dekorasyon Önerileri

Modern çizgilerin hakim olduğu dekorasyonlarda mobilyalarınızı ahşap ve aksesuarlarınızı metal bir şekilde tercih edebilirsiniz. Aynı zamanda çelik mutlak aksesuarları, büyük boyutlarda aydınlatmalar ve tuğla duvarlar ile evinizde loft tarzını yansıtma imkanı bulabilirsiniz.

Soğuk renklerin hakim olduğu mekanlarda canlı renklerde aksesuarlar, kilim, yastık ve bitkiler kullanarak mekana sıcak bir hava katabilirsiniz. Duvar ve kapı sayısı loft evlerde daha az olduğundan yüksek ada tezgah ve tabureler ile mutfakla salonu ayırma imkanı elde edebilirsiniz.

Loft tarzı evlerde tasarımlarda biraz boşluğa ya da ayrıma ihtiyaç duyulduğu zaman bu alanları doldurmak üzere büyük saksı bitkiler kullanılabilir. Koridor girişlerinin belirlenmesi için dikdörtgen bir halı yerleştirilebilir ya da bunun yerine bir odadan diğerine geçmek için çaprazlama olarak bir halı kullanabilirsiniz.

Loft evlerde alanı azaltmak için ve odalar arasındaki sınırların belirlenebilmesi için tek parça uzun bir L koltuk kullanılabilir. Geniş loft alanın merkezine büyük, etkileyici ve sıradan olmayan bir mobilya kullanarak tüm mekanın odak noktası haline getirebilirsiniz. Bunun yanında mekanı bir büyün olarak dengelemenize de yardımcı olmaktadır. Genel olarak sade, modern ve minimalist bir atmosfer oluşturulmasına olanak sağlamak için çok süslü ve abartılı objelerin kullanılmaması gerekmektedir.

Loft Aydınlatma Seçimi

Loft tarzı alanlarda dekorasyonların en önemli konularından birisi de aydınlatma olarak karşımıza çıkmaktadır. Aydınlatma açısından bakıldığı zaman endüstriyel tarzda aydınlatmalar, ray spotlar, metal kafesli ışıkları, sarkıt lambalar ve büyük fenerler dekorasyona son derece yakışan seçimler olarak karşımıza çıkmaktadır.

Mekanın en gözde olan aksesuarları arasında yer alan aydınlatmalar özgün nitelikte olmalarına dikkat edilmelidir. Işık verimi açısından bol bol aydınlatma elemanı kullanılması gerekmektedir. Aydınlatma seçimlerinde endüstriyel nitelikli olan aydınlatmalar tercih edilmektedir. Bu stil için de metal malzemesi olan, masif ahşap detayları olan, halat, kablo ve edison ampul birleşimi aydınlatma elemanları son derece uygun olacaktır.

Next Level loft iç mimarlık hizmeti yukarıda da belirtmiş olduğumuz tüm detayları ve hatta çok daha fazlasını içerisinde barındırmaktadır. Sizler de bu hizmetlerden faydalanmak istiyorsanız tek yapmanız gereken bizimle iletişime geçerek detaylı bilgi almak.


23 51
Size daha iyi bir hizmet deneyimi sunabilmek için çerezler kullanıyoruz. Detaylı bilgi için kişisel verilerin korunması (çerez politikası) ve gizlilik sözleşmesi hakkında açıklama metnini inceleyebilirsiniz.