Mutfak Yer Döşemesi Çeşitleri & Modelleri 2021

 • Anasayfa
 • /
 • Mutfak Yer Döşemesi Çeşitleri & Modelleri 2021
PaylaşPaylaşPaylaşPaylaşPaylaşPaylaş
Mutfak Yer Döşemesi Çeşitleri & Modelleri 2021

Mutfak Yer Döşemesi Çeşitleri & Modelleri 2021

Mutfak yer döşemesi çeşitleri ve modelleri 2021 yılında da sezona damga vurmayı başardı. Gelişen teknoloji ve ihtiyaçlardan dolayı günümüzde birçok yer döşemesinde de model değişiklikleri olmaktadır. Mutfak yer döşemesi 2021 ise sağlam ve kullanışlı yapı gösterenler genellikle en çok tercih edilenler arasında yer almaktadır.

Günümüzde kişilerin mutfaklarında kullanacakları konsepte ve ihtiyaçlarına göre birçok yer döşemesi bulunmaktadır. 2021 yılı itibari ile sıklıkla tercih edilen yer döşeme modelleri ise şunlardan oluşmaktadır:

 • Seramik Karo Zemin Döşemeleri,
 • Mantar Mutfak Yer Döşemeleri,
 • Laminat Parke Mutfak Döşemeleri,
 • Bambu Mutfak Döşemeleri,
 • Doğal Taş Mutfak Döşemeleri,
 • Karo Halı Mutfak Döşemesi,
 • Beton Mutfak Zemin Kaplaması,
 • PVC Mutfak Zemin Kaplaması.

Laminat Parke Mutfak Döşemesi

Laminat parke mutfak yer döşemesi günümüzde en sık tercih edilen döşeme seçeneklerinden biri olmaktadır. Fiyatının uygun olması, Dayanıklılığının yüksek olması ve mutfakta yer döşemelerine en uygun özelliği barındırmasından dolayı tercih edilmektedir.

Yapısı itibari ile üst kısımları kötü ve sert kullanılsa da oldukça dayanıklı özellik gösterir. Birçok farklı renge ve modele sahiptir. Kurulumu ise oldukça basit olmasından dolayı saatler içerisinde tamamlanmaktadır. Böylelikle yer döşemesi için günlerce bekleme durumu ortadan kalmaktadır. Garanti süresi 10 ila 20 yıl arasında ham maddesine göre değişkenlik göstermektedir. Yapılacak olan ses yalıtımı veya ekstra destekler ile de daha konforlu hale getirmek mümkün olmaktadır.

Doğal Taş Mutfak Döşemesi

Doğal taş mutfak döşemesi özellikle son yıllar itibari ile daha çok tercih edilmeye başlanan modellerden biri olmaktadır. En çok tercih edileni ise mermer, traverten ve granitler olmaktadır. Her yerde karşılaşılacak olan bu çeşitler haricinde değişik tarzda isteyen kişiler ise genellikle kireç taşı, kayrak, kum taşı, andezit gibi çeşitleri de tercih etmektedir.

Doğal taşlar renk çeşitliliğinden ve farklı desenler ortaya çıkartmak için oldukça kullanışlı bir özellik göstermesinden dolayı tasarımlara açıktır. Eşsiz ve olağanüstü mutfak döşemelerine sahip olmak isteyen kişiler tarafından genellikle tercih edilmektedir. Kolay temizlenmesi ve taş özelliği göstermesinden dolayı oldukça dayanıklı olmaktadır. Ancak alınan taşın özelliğine göre leke veya aşınma gibi durumlar ile karşı karşıya kalmak mümkün olmaktadır.

 


23 51
Size daha iyi bir hizmet deneyimi sunabilmek için çerezler kullanıyoruz. Detaylı bilgi için kişisel verilerin korunması (çerez politikası) ve gizlilik sözleşmesi hakkında açıklama metnini inceleyebilirsiniz.