Mutfak Tezgâh Rengi Nasıl Seçilir?

  • Anasayfa
  • /
  • Mutfak Tezgâh Rengi Nasıl Seçilir?
PaylaşPaylaşPaylaşPaylaşPaylaşPaylaş
Mutfak Tezgâh Rengi Nasıl Seçilir?

Seçeceğiniz tezgâh tipi; evinizin genel dekorasyonuna ve zevkinize bağlı değişebilir. Eviniz için en kullanışlı ve görsel anlamda doyurucu olan modeli seçtikten sonra sıra renk seçimine gelir.

Mutfak veya banyo tezgâhınız yalnızca görsel açıdan değil kurulum süresi ve maliyeti açısından da dekorasyonun en önemli parçalarındandır. Seçeceğiniz tezgâh tipi; evinizin genel dekorasyonuna ve zevkinize bağlı değişebilir. Eviniz için en kullanışlı ve görsel anlamda doyurucu olan modeli seçtikten sonra sıra renk seçimine gelir.
 
Tezgahınızda doğru rengi bulmanıza yardımcı olacak bazı ipuçları:

Duvar Rengi ve Aksesuarların Zamanla Değişebileceğini Unutmamalısınız

Tezgâh rengi seçerken, odanın bütünlüğünü korumak oldukça önemlidir. Tezgâh rengine karar verirken odanın başka bir renge boyanabileceğini unutmadan seçim yapmalısınız. Görüntüsü sizi cezbeden ve odanızın geri kalanıyla uyum sağlayan bir model bulsanız dahi malzemesi kaliteli değilse ve çarpıcı bir renkteyse tercih etmemelisiniz. 

Odada Kullanılan Renklerin Alt Tonlarını İyi Tanımalısınız

Alt tonlar, dekorasyonda size yardımcı olabileceği gibi zorlayıcı da olabilir. Alt tonlardan yardım alabilmek için renklere hâkim olmanız gerekir. Örneğin, kiraz ağacından yapılmış bir dolabınız varsa; mavi veya yeşil tezgâh kullanımı, dolabınızı olduğundan daha kırmızı hatta pembe gösterecektir. 

Numune Alarak Uygulanacak Alanda Deneme Yapmalısınız

Bir mobilya mağazasında tezgâh seçerken seçeneğinizin fazla olması, aklınızı karıştırabilir. Hızlıca karar vermeniz daha sonrasında pişman olmanıza sebep olabilir. Sizi memnun edecek görüntüye ulaşabilmeniz için bütün detaylarda titiz davranmalısınız.

Aksesuar Seçiminde Özenli Davranmalısınız

Düz renk tezgâhlar, modern görüntüsü sebebiyle oldukça sık tercih edilir. Ancak odanızı dekore ederken desen kullanmamanız soğuk bir görüntüye neden olabilir. Dekorasyonunuzda; duvar kâğıdı, desenli koltuk döşemeleri ve hareketli kumaşlara yer vermek istiyorsanız düz renkli tezgâhlar tercih etmelisiniz.
 
Odanızı dekore ederken sade aksesuarlar tercih etmek istiyorsanız doğal desenli veya çok renkli tezgahlar kullanabilirsiniz. Bu tarzdaki tezgahlar ortamın canlanmasını sağlayacaktır.
Banyoda tercih edilecek tezgâh rengine karar verirken, nevresimler duvar rengi ve kullanılan aksesuarlar size yardımcı olacaktır. Banyoda düz renk bir tezgâh kullanmak, hareketli aksesuarlar seçmenize olanak tanıyacaktır. 
 
Banyo, aksesuarlar aracılığıyla hareket katılabilecek alanlar arasında yer almaktadır. Tezgâh renginizi seçerken, banyo dolabı, fayans ve döşemelere uyum sağladığından emin olmalı ve bu tercihlerinize göre aksesuar seçimini yapmalısınız.
 
Renk seçimi, iç mimari dekorasyonu doğrudan etkileyen bir unsur olduğundan dolayı sizler için hazırladığımız ipuçlarını göz önünde bulundurmanız büyük fayda sağlayacaktır.
Ankara'da iç mimarlık firması Move Mimarlık olarak, iç mimarinin bütün inceliklerini dikkate alarak profesyonel projeler sunuyoruz.

23 51
Size daha iyi bir hizmet deneyimi sunabilmek için çerezler kullanıyoruz. Detaylı bilgi için kişisel verilerin korunması (çerez politikası) ve gizlilik sözleşmesi hakkında açıklama metnini inceleyebilirsiniz.