Mutfak Dekorasyonu Yapılırken Mutlaka Alınması Gereken Eşyalar

  • Anasayfa
  • /
  • Mutfak Dekorasyonu Yapılırken Mutlaka Alınması Gereken Eşyalar
PaylaşPaylaşPaylaşPaylaşPaylaşPaylaş
Mutfak Dekorasyonu Yapılırken Mutlaka Alınması Gereken Eşyalar

Mutfak eşyaları için alışverişe çıkmak oldukça eğlencelidir. Ancak hiç kimse gereksiz yer kaplayan ve herhangi bir işe yarayamayan ürünleri satın almak istemez. Bu nedenle mutfak dekorasyonu yaparken dikkatli davranılmalı ve ihtiyaç listesi iyi hazırlanmalıdır.

Mutfak eşyaları için alışverişe çıkmak oldukça eğlencelidir. Ancak hiç kimse gereksiz yer kaplayan ve herhangi bir işe yarayamayan ürünleri satın almak istemez. Bu nedenle mutfak dekorasyonu yaparken dikkatli davranılmalı ve ihtiyaç listesi iyi hazırlanmalıdır.
 
Her mutfakta bulunması gereken ürünleri şu şekilde sıralayabiliriz:

Baharatlıklar

Baharatlar, pişirdiğiniz yemeklere lezzet katmak için kullanılırlar. Ancak baharatlar uzun süre kullanılmaması ya da ihtiyaç fazlası alınması halinde beklemede kaldıkları sürede aromalarını kaybedeceklerdir. Bu yüzden küçük boyutlarda baharatlıklar kullanmak tatsız ve aroma kaybına uğramış baharatlarla yemek pişirmenizi engelleyecektir. 

Saklama Kapları

Saklama kapları, gıda israfını azaltarak tasarruf yapmanıza yardımcı olacaktır. Ancak saklama kabı seçerken içini göremediğiniz ürünler tercih etmek, pek çok sorunu da beraberinde getirecektir.
 
Opak saklama kapları, içinde ne olduğunu göremediğiniz ve unuttuğunuz yiyeceklerin çürümesine ortam hazırlayacaktır. Bu yüzden şeffaf saklama kapları daha ideal bir seçim olacaktır.

Kupalar

Kupalar satın alma aşamasında oldukça cezbedici ürünlerdir. Ancak gereğinden fazla kupa almanız halinde mutfağınızda boş bir dağınıklıkla karşılaşabilirsiniz. 

Tencere

Tencereler mutfakların vazgeçilmez ürünleri arasındadır. Özellikle yapışmaz tencereler, gıdaların pişmesini kolaylaştırarak yağ kullanımınızı da en az seviyeye indirecektir. 

Zücaciye Ürünleri

Meyve suyu, kola ve su gibi sıvılar tüketirken; farklı bardaklar kullanmak mutfağınızda gereksiz bir kalabalığa sebep olabilir. Bu yüzden her türlü sıvıyı tüketebileceğiniz çok amaçlı bardaklar seçmek sizler için daha kullanışlı olacaktır. 

Sık Kullanılmayan Küçük Ev Aletleri

Her gün düzenli olarak kullanmayacağınız ve nadiren ihtiyaç duyacağınız küçük ev aletleri için ikinci el mağazaları tercih edebilirsiniz. Yılda yalnızca birkaç kez kullanacağınız aletler mutfağınızda boş bir kalabalık yaratacaktır.

Tost Makinesi

Tost makineleri, mutfakların olmazsa olmazları arasındadır. Ancak makine seçimi yaparken tercihinizi tost makinesi fırınlarından yana kullanmak fiyat performans açısından sizi daha çok tatmin edecektir. 

Mutfak Süngeri

Mutfak süngerini ömründen fazla kullanmak, mikroplara ve bakterilere davetiye çıkaracaktır. Çünkü süngerler bakterilerin üremesi için gerekli nemi oluşturur. Sık sık sünger değişikliği yapmak veya bulaşıklarınızı bez fırçalarla yıkamak daha sağlıklı olacaktır. 
 
Mutfak alışverişi sırasında ihtiyaç fazlası ürün almak alışveriş esnasında sorun yaratmaz ancak mutfağınızda istenmeyecek bir kalabalık oluşmasına neden olabilir. Bu yüzden sadece ihtiyacınız olan ürünleri satın almanız sizi gereksiz dağınıklıktan uzaklaştıracaktır.
 

23 51
Size daha iyi bir hizmet deneyimi sunabilmek için çerezler kullanıyoruz. Detaylı bilgi için kişisel verilerin korunması (çerez politikası) ve gizlilik sözleşmesi hakkında açıklama metnini inceleyebilirsiniz.