Müstakil Ev Bahçe Dekorasyonu Örnekleri ve Önerileri

  • Anasayfa
  • /
  • Müstakil Ev Bahçe Dekorasyonu Örnekleri ve Önerileri
PaylaşPaylaşPaylaşPaylaşPaylaşPaylaş
Müstakil Ev Bahçe Dekorasyonu Örnekleri ve Önerileri

Müstakil Ev Bahçe Dekorasyonu Örnekleri ve Önerileri

Müstakil ev bahçe dekorasyonu örnekleri ve önerileri herkesin son zamanlarda en çok merak ettiği konulardan biridir. Eviniz müstakil bir bahçeye sahipse müstakil ev bahçe dekorasyonu örnekleri ve önerileri konusuna bir göz atmanız bahçenizin dekorasyonu için bir fikir edinmenizi sağlar. Bahçeniz hem sizin hem de evinizin doğa ile bütünleştiği yerlerdir. Bahçe dekorasyonunda istekleriniz ve bahçenizin büyüklüğü önemlidir. Öncelikle bahçenizin dekorasyonunda nelere yer vermek istediğinizi karar vermelisiniz. Örneğin bahçeniz bir yüzme havuzu için uygun değilse, süs havuzu yaptırmayı tercih edebilirsiniz. Bahçenizin boyutuna uygun küçük bir yüzme havuzu yaptırmak size yaz aylarında serinlemenizi sağlayabilir. Bunun yanında küçük şelaleli bir havuz yaptırmayı da düşünebilirsiniz. Bahçe dekorasyonunuza salıncak dâhil etmek hem çocuklarınızı eğlendirir hem de size güzel ve rahat bir kitap okuma alanı sağlayabilir. Yine bahçenizin genişliğine bağlı olarak çocuklarınız için küçük kaydırak ve salıncaklar koyarak bir oyun alanı oluşturabilirsiniz. Bahçenizde ağaç ve çiçekler ekebilir küçük bir alanda taze sebze yetiştirebilirsiniz. Bahçe dekorasyonunda aksesuar olarak büyük aksesuar ve objeler kullanmak bahçenize estetik katar. Pergole ya da bir çardak yapar bahçenizde kaliteli ahşap mobilyalar kullanabilirsiniz. Bahçe aydınlatmaları akşamlarınıza renk katarken bahçe güvenliğini de sağlar. Led solar ve şerit aydınlatmaları bahçe aydınlatmanız için kullanabilirsiniz.

Dekoratif Bahçe Çitleri

Bahçe sınırlarınızı belirlemek ve bahçe güvenliğinizi sağlamak için bahçe dekorasyonunuzda dekoratif bahçe çitleri kullanabilirsiniz. Dekoratif bahçe çitlerinin seçiminde sizin dekorasyon anlayışınız öne çıkar. Klasik bir anlayış tarzını benimsiyorsanız klasik dekoratif bahçe çitlerini kullanabilirsiniz. Bahçe dekorasyonunda modern bir tarz benimsiyorsanız, alışılageldik yeşil panel çitler yerine, farklı tasarımlarda dekoratif bahçe çitlerini kullanmayı tercih edebilirsiniz. Dekoratif bahçe çitleri sayesinde evcil hayvanlarınız için bahçe korunaklı hale gelir ve başka hayvanların bahçenize girmesini engeller.

Dekoratif Bahçe Yolları

Bahçede en önemli unsurlardan biri de bahçe yollarıdır. Bahçe yolları hem dekorasyonu öne çıkarır hem de bitkilerin zarar görmesine engel olur. Dekoratif bahçe yolları, dekorasyonunuza şıklık katar.  Bahçe yolları, taş ya da ahşaptan yapılabilir. Bahçe yollarının kenarlarına dikeceğiniz çiçekler bahçenizin renklenmesine olanak sağlar. Bahçe yolları, bahçe dekorasyonunuza estetik bir görünüm kazandırır. Ayrıca bahçe yolları sayesinde bahçenizde bulunan çimlerin zarar görmemesini de sağlar.

 

 

 

 


23 51
Size daha iyi bir hizmet deneyimi sunabilmek için çerezler kullanıyoruz. Detaylı bilgi için kişisel verilerin korunması (çerez politikası) ve gizlilik sözleşmesi hakkında açıklama metnini inceleyebilirsiniz.