Monokrom Dekorasyon Nedir?

PaylaşPaylaşPaylaşPaylaşPaylaşPaylaş
Monokrom Dekorasyon Nedir?

Monokrom Dekorasyon Nedir?

Monokrom dekorasyon Ankara lüks iç mimarlık uygulamaları yapan Move mimarlığı en başarılı iç mimarlık çalışmalarından biridir. Aynı rengin farklı tonlarının kullanılarak yapıldığı bu mimari çalışmada oldukça etkileyici tasarımlar ortaya çıkarılmaktadır. Adından Anlaşılacağı gibi tek bir renk barındıran monogram 1945 yılında ortaya çıkan bir ifadedir. 1945 yıllarında birkaç ressamın soyut resimlerini tek bir renk üzerinden tonlaması ile ortaya çıkmıştır. Tek bir rengin asaletini yaşam alanlarınızda ya da çalışma ortamlarını da hissedebilmenize asaleti bir ambiyansa bir indirebilmeniz de sağlayan monokrom oldukça uğraş isteyen bir mimari seçenektir. Yalnızca bir renk seçeneği ile yapılan bu çalışma aynı zamanda siyah beyaz tonlarıyla da yapılabilmektedir. Kontrast rengi olarak bilinen renklerin kullanılması ile yapılan çalışmalarda da ekstra özen gösterilmesi gerekmektedir.

Monokrom Tasarım İpuçları

Öncelikle yapacağını tasarımda profesyonel bir ekibin imzasının bulunmasını size büyük bir katkı sağlayacağını bilmelisiniz. Ankara lüks iç mimarlık uygulamaları ile yaşam alanlarınızı veya çalışma alanlarınızı çok farklı ve çok daha yaşanılabilir ortamlara çevirebilirsiniz. Küçük tüyolar ile büyük farklar yaratabilirsiniz. Bunun için öncelikle seçeceğiniz renkleri ve mobilyaları iyice araştırmanız ve ön çalışma yapmanız gerekmektedir. Ankara'da birçok büyük üst yapı projesinde monokrom uygulaması görmeniz mümkündür. Bu yapıları inceleyerek de dilerseniz fikir sahibi olabilirsiniz. Öncelikler rengin en güçlü tasarım aracı olduğunu kabul etmeniz gerekmektedir. Hangi rengi kullanırsanız kullanın ortamın aydınlatmasını iyi seçin. Diğer öğlen ile bir uyum yakalamasını da muhakkak suretle göz önünde bulundurun nokta ortamın kullanım amacına göre uygun renk seçimi yapmanız da önemlidir. Yatak odası mutfak salon ofis renkleri kesinlikle birbirlerinden farklı olması insan üzerindeki etkilerinin istenen düzeyde olmasını sağlayacaktır.

Monokrom Tasarım Uygulamalarının Maliyetleri

Monokrom uygulamaları eğer tecrübesiz ve alanında uzman kişilerce yapılmazsa oldukça maliyetli iç tasarım gerektiren uygulamalardır. Özellikle deneme yanılma yöntemiyle birçok uygulamanın yenilenmesi gerekebilir. Bu nedenle Ankara lüks iç mimarlık uygulamaları yapan firmalardan destek almanız gerekmektedir. Bu sayede çok daha uygun fiyatlara diğer tasarımlardan hiçbir ücret farkı olmadan monokrom tasarım yapabilirsiniz.

 


23 51
Size daha iyi bir hizmet deneyimi sunabilmek için çerezler kullanıyoruz. Detaylı bilgi için kişisel verilerin korunması (çerez politikası) ve gizlilik sözleşmesi hakkında açıklama metnini inceleyebilirsiniz.