Modern Villa Dekorasyonu

PaylaşPaylaşPaylaşPaylaşPaylaşPaylaş
Modern Villa Dekorasyonu

Modern villa dekorasyonu günümüzde sıkça tercih edilen tasarım trendleri arasındadır.

Modern villa dekorasyonu günümüzde sıkça tercih edilen tasarım trendleri arasındadır. Her geçen gün popülarite kazanan bu tarz villaların, günümüz şıklık çizgisinde konfor kaybetmeden tasarlanması süreci modern villa dekorasyonu tanımını kapsamaktadır.
 
Villalar gösterişli ve şık yaşam alanlarıdır. İhtişamlı bir görünüme sahip olan bu mekânlar dekore edilirken ilmek ilmek işlenmeli ve en ince detaya kadar hesaplanmalıdır.
 
Modern villa dekorasyonu yaptırırken uzman bir ekipten yardım alınması gerektiği bilinmelidir. Tüm bu süreçlerin alanında deneyim sahibi bir ekip aracılığıyla yönetilmesi taleplerin profesyonellikle birleşip hayata taşınmasını sağlayacaktır.

Modern Villa Dekorasyonu Yaparken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Modern tarzda tasarım, son dönemlerde yalnızca villa dekorasyonlarında değil ofis, büro ve ev dekorasyonlarında da ön plana çıkmaktadır. 
 
Modern tasarım stilinin en belirgin özelliği sadelik ve netliktir. Modern tarzda tasarım gotik, rönesans ve viktorya döneminin gösterişli ve abartı stiline karşı olarak ortaya çıkmıştır. 
 
Bu tarzda yapılan dekorasyonlarda mekânda bulunan her şeyin bir kullanım amacının olması gerekir. Kullanışsız gösterişli mobilyalara ve aksesuarlara modern tasarımlarda yer yoktur.
 
Modern villa dekorasyonu yaparken dikkat edilmesi gerekenler:
 
  • Modern tarzda yapılan iç mekân tasarımlarında sadelik ve konfor ön plana çıkar. Modern villa dekorasyonu yapılırken gösterişli ve kullanışsız mobilyalardan uzak durulmalıdır.
  • Villalar geniş ve ferah yaşam alanlarıdır. Modern tarzda bir villa tasarlarken, dekorasyonun odak noktasını oluşturacak büyük bir mobilya tercih edebilirsiniz. 
  • Evin hangi alanı için mobilya ve aksesuar seçiliyor olursa olsun rahatlık ve sadelik ön planda tutulmalı. Konforu bozan, işlevselliği olmayan kullanışsız aksesuarlara ve mobilyalara dekorasyonda yer verilmemelidir.
  • Modern villa dekorasyonlarında açık renkleri, canlı renk tonlarıyla beraber kullanabilirsiniz. Örneğin tek renk bir koltuğu canlı renklere sahip yastıklarla beraber kombin edebilirsiniz.
  • Sade mobilyalar tercih ederken ev aksesuarlarında zıtlığa gidebilir ve hareketli parçalar kullanabilirsiniz. Ancak bu noktada aşırıya kaçmamaya dikkat etmeli ve mekân tasarımını tamamlayacak parçalara yer vermelisiniz.
  • Modern tarzda yapılan dekorasyonların en önemli avantajlarından biri de modern dekorasyon stilinin, kalıplaşmış belirli kurallarının olmamasıdır. Bu çizgide yapılan tasarımlarda zıt renkleri bir arada kullanabileceğiniz gibi benzer tonlardan oluşan bir renk paleti de hazırlayabilirsiniz
  • Canlı bitkiler pek çok tasarım stilinin vazgeçilmezleri arasında yer alır. Ancak modern dekorasyonlarda ayrı bir öneme sahiptir. Ortamı canlandıran ve renk katan yeşil yapraklı bitkilere modern dekorasyonlarda mutlaka yer verilmelidir.
  • Avizeler tüm dekorasyon stillerinde olduğu gibi modern dekorasyonlarda da ön plana çıkmaktadır. Son dönemlerde popülarite kazanan ve fazlaca talep gören metal çubuklarla oluşturulan geometrik şekilli avizeler, modern dekorasyonlara farklı bir hava katmakta ve dekorasyon bütünlüğünü sağlamaktadır.
Move Mimarlık olarak pek çok alanda iç mimarlık ve dekorasyon hizmeti vermekten ve referanslarımıza her geçen gün bir yenisini eklemekten büyük bir mutluluk duyuyoruz. 
 
Kurulduğumuz günden beri müşteri talep ve memnuniyetini maddi ve manevi çıkarlar üzerinde tutuyor ve bu hizmet politikasıyla yola devam ediyoruz. 
 
Hayallerinizi hayata taşımaya giden yolda taleplerinizi profesyonel mimar ve mühendis ekiplerimizle birlikte değerlendiriyor ve profesyonellik süzgecinden geçirdikten sonra hayata aktarıyoruz. 
 
Bu noktada hayallerinizi ve dekorasyonun şıklık çizgisini bozmadan konforla buluşturuyor ve özellikle yaşam alanlarımız olan evleri dekore ederken fonksiyonellik ve konfor çizgisinden ulaşmamaya gayret ediyoruz.

 


23 51
Size daha iyi bir hizmet deneyimi sunabilmek için çerezler kullanıyoruz. Detaylı bilgi için kişisel verilerin korunması (çerez politikası) ve gizlilik sözleşmesi hakkında açıklama metnini inceleyebilirsiniz.