Modern Küçük Ev Dekorasyon Önerileri

  • Anasayfa
  • /
  • Modern Küçük Ev Dekorasyon Önerileri
PaylaşPaylaşPaylaşPaylaşPaylaşPaylaş
Modern Küçük Ev Dekorasyon Önerileri

Modern Küçük Ev Dekorasyon Önerileri

Küçük alanları dekore etmek adeta bir bulmaca gibidir. Eşyaları sığdırmak üzerine kurulu olduğunda alanda sıkışık bir görünüm olacaktır. Bu sebeple sizler için modern küçük ev dekorasyon önerileri hazırladık. Ufak tefek değişiklikler ile alanın daha geniş olduğunu görecek ve aynı zamanda modernlikten de ödün vermemiş olacaksınız. Daha minimalist bir varoluş yaşamak istediğinizde de yine stilden ödün vermenize gerek yok.

Açık Renk Ferah Gösterir

Modern küçük ev dekorasyon önerileri arasında şüphesiz açık renkler geliyor. Zeminin ve duvarların açık renk olması ortamı mükemmel derecede genişletecektir. Ayrıca aydınlatma sistemleri tercihlerine de dikkat edin. Yer lambaları yer kaplayacağından dolayı aplike ve duvar lambaları yine alanı ferah göstermenize yardımcı olacaktır. Özellikle bu tür yapılarda küçük pencereler kullanıldığından dolayı ortam zaten kasvetli görünecektir. Koyu renkler kullanıldığında ise bu kasvet artar. Bu sebeple bol miktarda ışık kaynağı transfer edin. Tavan armatürleri, masa lambaları da yine otama ışık eklemenin farklı bir yolu olacaktır. Ayrıca perde tercihlerinizi de açık renkli yapın. Boydan boya perdeler ortamı daha da sıkışık ve dar göstereceğinden dolayı mümkünse daha modern ve kısa perdeler tercih edin. Tam cama kadar gelen stor perdeler ya da açık renkli bir tül ile tasarımı tamamlayabilirsiniz. Yine aynalar yardımı ile ortamın aydınlık görünmesine de yardımcı olabilirsiniz.

Yer Kazandıran ve Katlanır Parçalar Tercih Edin

Ev-eşya oranı her zaman doğru yapılmalıdır. Özellikle modern küçük ev dekorasyon önerileri için katlanır parçalar kullanın. Örneğin katlanır bir çalışma masası, katlanır yatak, katlanır yemek masası, iç içe geçen ama daha sonra orta sehpa olan yapılar, katlanır sandalye gibi çok fazla ürün tercih edilebilir. Ayrıca farklı depolama alanları yaratın. Örneğin duvara raflar yerleştirin ve kitaplık yerine kitaplarınızı buraya dizin. Ayakkabılarınız için büyük ayakkabı dolapları yerine olabildiğince ince ve üstten açılan dolaplar tercih edebilirsiniz. Tüm bunları yaptıktan sonra parçaların nefes aldığından emin olun. Ayrıca halıların da boydan boya olması evi daha büyük gösterecektir.

Birkaç ipucu ile küçük ama modern bir görünüm yaratmaya çalıştık. Detaylı bilgi ve dekorasyon için hemen bizi arayabilirsiniz..

 


23 51
Size daha iyi bir hizmet deneyimi sunabilmek için çerezler kullanıyoruz. Detaylı bilgi için kişisel verilerin korunması (çerez politikası) ve gizlilik sözleşmesi hakkında açıklama metnini inceleyebilirsiniz.